احیای کتابخانه های بلااستفاده با مشارکت شهرداری

به گزارش کانلاین، علیرضا فاطمیان پور از احیا و بهره برداری کتابخانه های مشارکتی اطلاع داد و گفت: هدف گذاری ما این بوده که بتوانیم کتابخانه های مشارکتی با مردم ایجاد کنیم و احتمالا به زودی یکی یا دو کتابخانه مشارکتی بهره برداری می گردد.

احیای کتابخانه های بلااستفاده با مشارکت شهرداری

جهت دریافت خدمات اجرای سایبان پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش کانلاین علیرضا فاطمیان پور، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت وگو با خبرگزاری ایبنا، درباره امکان افزایش و توسعه کتابخانه های تهران گفت: ما در مجموع 110 کتابخانه در تهران تحت پوشش داریم که با توجه محدودیت ها، مخصوصا شرایط اقتصادی سازمان، امکان افزایش تعداد و توسعه این فضاها وجود ندارد؛ منتهی هدف گذاری ما این بوده که بتوانیم کتابخانه های مشارکتی با مردم ایجاد کنیم.

او ادامه داد: برای نیل به این هدف به چند کتابخانه مراجعه کردیم؛ کتابخانه هایی که فعالیتی ندارند و تقریبا استفاده نمی شوند. ما به مسئولان این کتابخانه ها پیشنهاد همکاری داده ایم که پیشنهادات در دست آنالیز است و محتمل است در آینده نزدیک یکی یا دو کتابخانه مشارکتی هم با با یاری سازمان احیا و قابل بهره برداری گردد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن اشاره به کمبود منابع کتابخانه های تحت پوشش این سازمان، مطرح نمود: متاسفانه سال ها است که کمبود منابع باعث شده مخازن کتابخانه های ما از حد مطلوب فاصله بگیرد. البته با شورای اسلامی شهر تهران صحبت هایی شده و دراین باره به ما وعده همکاری مناسبی داده اند که امیدوار هستیم این وعده محقق گردد و بتوانیم توجه ویژه ای به مجموعه کتابخانه های سازمان در حوزه منابع داشته باشیم.

فاطمیان پور در ادامه از تصمیم برای گسترش فضای کتاب و کتابخوانی در کتابخانه ها اطلاع داد و اضافه نمود: یک سیاست کلی که سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در پی گرفته، این است که بتواند کتابخانه ها را به فضای ترویج کتاب و کتاب خوانی تبدیل کند.

او ادامه داد: قدم اول این سیاست با برگزاری شوراهای اندیشه ورز کتاب شکل گرفته است. این شوراها اعضای مبرزی دارد، که کارشان همین است. مثلا علی اکبر اشعری، محسن چینی فروشان، میثم میری و محمدعلی شامانی که همه در حوزه کتاب شناخته شده هستند، در این حوزه به ما یاری می نمایند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه گفت: علاوه براین؛ مسئولان مجموعه باغ کتاب هم که از مجموعه های شهرداری است، در شوراهای اندیشه ورز حضور دارند و یاری می نمایند که بتوانیم فضاهای کتابخانه هامان را از صرفا تالار مطالعه یا فضای کتابخانه بودن، به مراکز فرهنگی ترویج کتاب و کتاب خوانی تبدیل کنیم. این جلسات حتما دستاورد اجرایی هم دارد که بعد از تصویب در شورا و ابلاغ رئیس سازمان، بعضی از آن ها برای عموم اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 689

به "احیای کتابخانه های بلااستفاده با مشارکت شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای کتابخانه های بلااستفاده با مشارکت شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید