تور ارزان هند: کرونا بازی چین تایپه و هند را لغو کرد، امتیاز ایران حذف شد

به گزارش کی آنلاین، به گزارش خبرنگاران، ملاقات تیم های ملی فوتبال بانوان هندوستان و چین تایپه در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا قرار بود از ساعت 17:30 امروز یکشنبه به وقت تهران برگزار گردد. این دو تیم در گروه ایران و چین هستند و رقیب مستقیم تیم کشورمان برای صعود ایران به مرحله بعد محسوب می شدند.

تور ارزان هند: کرونا بازی چین تایپه و هند را لغو کرد، امتیاز ایران حذف شد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

ساعاتی پیش از آغاز بازی هند، میزبان با چین تایپه شایعاتی مبنی بر لغو این مسابقه از سوی خبرنگاران محلی گزارش شد و لحظه به لحظه شدت گرفت.

مارکوس مرگولو سردبیر ورزشی Times of Indiaیکی از نفراتی بود که خبر از احتمال لغو این مسابقه و بازنده شدن تیم هند داد. مارکوس در توییتر خود نوشت: موارد مثبت کوید 19 در تیم ملی هند به این معنی است که میزبان ممکن است بازیکنان کافی برای بازی مقابل چین تایپه نداشته باشد. طبق قوانین این می تواند به معنی انصراف از مسابقه در نظر گرفته گردد. اما منتظر تأیید رسمی قبل از ساعت 19:30 (به وقت محلی) باشید.

ابهام در برگزاری این مسابقه صدای خبرنگاران هندی را به علت عدم شفاف سازی فدراسیون هندوستان در خصوص شرایط کرونایی این تیم در آورد. این موضوع حتی تا دقایقی پیش از آغاز مسابقه ادامه داشت؛ زمانی که بازیکنان چین تایپه و داوران بازی برای گرم کردن وارد زمین شدند اما هیچ نشانه ای از حضور هندی ها در زمین نبود.

در این ارتباط زنیا یکی از خبرنگاران هندی بود که از عدم اعلام شرایط مسابقه و سیاست فدراسیون هندوستان انتقاد و اعلام نمود 10 دقیقه مانده تا آغاز بازی هنوز معین نیست ملاقات چین با هند برگزار می گردد یا نه. این خبرنگار بعلاوه به این بهانه به میزبانی هند در مسابقات قهرمانی آسیا کنایه زد!

مارکوس همان خبرنگاری که ابتدا احتمال لغو بازی و سپس خبر قطعی عدم برگزاری مسابقه را مخابره نموده بود، در واکنش به انتقادها از عدم اطلاع رسانی کنفدراسیون آسیا و فدراسیون هند نوشت: نه AFC و نه فدراسیون هند نمی توانند طبق قانون قبل از ساعت 7:30 (ساعت آغاز بازی به وقت محلی) بیانیه ای بدهند.

در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ساعت مقرر (7:30 به وقت هند) بیانیه رسمی خود را درباره این مسابقه و عدم شرکت هند مقابل چین تایپه صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تایید نموده است که مسابقات جام ملت های آسیا زنان AFC هند 2022 بین چین تایپه و هند امروز برگزار نشد. پس از چند مورد مثبت کووید- 19، هند نتوانست حداقل 13 بازیکن مورد احتیاج را برای بازی گروه A مقابل چین تایپه اعلام کند. مطابق با ماده 4.1 قوانین ویژه قابل اعمال در مسابقات AFC در طول همه گیری کووید-19 (قوانین ویژه)، هند نتوانست در مسابقه شرکت کند و مفاد کامل ماده 4.1 اعمال خواهد شد. علاوه بر این، ناتوانی هند برای شرکت در این مسابقه بعلاوه باعث ایجاد ماده 6 از مقررات جام ملت های آسیا 2022 هند در AFC می گردد.

به این ترتیب، هند از ادامه بازیها کنار گذاشته شد و نتیجه بازیهای این تیم یعنی تساوی ارزشمند ایران با هند حذف شد.

در این گروه سه تیم چین، چین تایپه و ایران باقی ماندند.

چین تایپه آخرین حریف تیم ملی فوتبال زنان ایران در مرحله گروهی است و دو تیم روز چهارشنبه از ساعت 17:30 مقابل هم صف آرایی خواهند کرد. پیروزی تیم ملی ایران مقابل چین تایپه برای صعود مهم است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1968

به "تور ارزان هند: کرونا بازی چین تایپه و هند را لغو کرد، امتیاز ایران حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان هند: کرونا بازی چین تایپه و هند را لغو کرد، امتیاز ایران حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید