احتمال افزایش وام ازدواج تا سقف 200 میلیون تومان

به گزارش کی آنلاین، رییس کمیته فرهنگی و جمعیت کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 گفت که پیشنهاداتی در کمیسیون تلفیق برای افزایش وام ازدواج تا 100 میلیون تومان برای هر یک از زوجین مطرح شده است.

احتمال افزایش وام ازدواج تا سقف 200 میلیون تومان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، سید احسان قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: دولت در لایحه بودجه کماکان وام ازدواج را به مبلغ 50 میلیون تومان برای هر یک از زوجین در نظر گرفته که جمعا 100 میلیون تومان می گردد. وامی با بازپرداخت 10 ساله و با کارمزد چهار درصد که دولت این حکم را برای سال آینده تکرار نموده است.

وی ادامه داد: پیشنهاداتی برای افزایش وام ازدواج در کمیسیون تلفیق مطرح شده، بعضی پیشنهاد کردند این میزان به صورت پلکانی زیاد گردد و حتی پیشنهادی تا دو برابر شدن این میزان یعنی به ازای هر یک از زوجین وام ازدواج 100 میلیون تومانی مطرح است. البته باید در این باره بحث های کارشناسی جدی صورت گیرد که بتوان کارآمد، موثر و اجرایی گردد. هنوز در این باره در کمیسیون تلفیق بحثی صورت نگرفته و احتمالا از موضوعاتی خواهد بود که درباره آن بحث و آنالیز های زیادی باشد.

این عضو کمیسیون تلفیق ابراز امیدواری کرد که بسته پیشنهادی در کمیسیون تلفیق به گونه ای تصویب گردد که بتواند در راستای سیاست های تشویقی در امر ازدواج برای جوانان مفید باشد و مشوق واقعی برای جوانان محسوب گردد.

قاضی زاده هاشمی همچنین درباره وام فرزندآوری جوانان اظهار کرد: یکی از نکات مهم که در کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده مطرح شده و دغدغه همه ما نیز است سیاست های تشویقی برای فرزندآوری می باشد. ما سیاست های تشویقی متنوعی برای فرزند آوری در نظر داریم چون با کاهش نرخ رشد جمعیت روبرو هستیم که خطر جدی محسوب می گردد با این شرایط در آینده روز به روز نسل جوان ما کمتر خواهد شد لذا نیازمند سیاست های تشویقی در عرصه جمعیت هستیم.

وی شرح داد: یکی از سیاست های تشویقی در بودجه سال 1400 آمده که براساس آن کسانی که در سال های 99 و 1400 صاحب فرزند سوم شوند به آنها وام مسکن 70 میلیون تومانی با بازپرداخت 10 ساله و با کارآمد چهار درصد پرداخت می گردد. این وام برای آن است که افراد محدودیت فضای سکونت با تعداد فرزندان بیشتر دارند. این تسهیلات تشویقی در امر مسکن است تا افراد صاحب فرزند سوم شوند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1435

به "احتمال افزایش وام ازدواج تا سقف 200 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال افزایش وام ازدواج تا سقف 200 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید