چطور در آرایشگاه کرونا نگیریم؟

به گزارش کی آنلاین، خبرنگاران/کرمانشاه رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمانشاه از آرایشگاه ها به عنوان یکی از مراکز حساس در زمینه مقابله با کرونا یاد کرد و گفت: تا کنون حتی یک آرایشگاه متخلف هم در کرمانشاه به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی پلمب یا جریمه نشده است.

چطور در آرایشگاه کرونا نگیریم؟

فاطمه کندوله در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: آرایشگاه های زنانه به واسطه تعامل نزدیکی که در آنجا بین افراد وجود دارد، از مراکز حساس در زمینه بیماری کرونا به شمار می رود و از همین رو رعایت پروتکل های بهداشتی در این مراکز بسیار مهم است.

وی از تشدید نظارت بر فعالیت آرایشگاه ها و رعایت بهداشت در آنها اطلاع داد و افزود: طی بازدیدهایی که داشتیم نزدیک به 100 درصد آرایشگاه های زنانه تمام موارد بهداشتی را رعایت نموده و موردی از تخلف، جریمه و یا پلمب نداشتیم.

به گفته رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمانشاه، تا کنون موردی از مبتلا شدن آرایشگران کرمانشاه نیز به بیماری کرونا گزارش نشده است.

کندوله با بیا اینکه در گذشته ضذعفونی سالن های آرایشگاه دو تا سه بار در هفته انجام می شد و اکنون به صورت روزانه صورت می گیرد، یادآور شد: آرایشگران جایگاه ها، سطوح و آینه ها را باید هر روز ضدعفونی نمایند و وسایل مورد استفاده مانند قیچی، موچین و ... باید بعد از استفاده برای هر مشتری ضدعفونی گردد.

وی تاکید نمود: بهتر است افراد وسایل شخصی خود را همراه داشته باشند تا از وسایل مشترک استفاده نگردد.

رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمانشاه استفاده از روپوش، ماسک و دستکش برای آرایشگران و استفاده از ماسک برای مشتریان در آرایشگاه ها را ضروری دانست.

کندوله افزود: از سوی دیگر با هدف جلوگیری از ازدحام مشتریان در آرایشگاه نوبت دهی از قبل انجام می گردد و پذیرش افراد در زمان مشخص محدود خواهد بود. همچنین توصیه شده از ورود همراه اضافه و یا بچه ها در آرایشگاه ها خودداری گردد.

رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمانشاه با بیان اینکه رفتار مردم برای مقابله با کرونا در آرایشگاه ها بسیار خوب است، افزود: بسیاری از مردم فقط برای کارهای ضروری به آرایشگاه مراجعه می نمایند و کارهای زیبایی جانبی را به زمانی که شرایط بیماری بهتر گردد، موکول نموده اند.

کندوله گفت: توصیه ما هم این است که افراد خدمات زمان بر و غیرضروری مانند انواع کاشت، تتو، پاکسازی پوست و ... را فعلا متوقف نمایند تا زمان کمتری در آرایشگاه باشند.

وی همچنین به افراد توصیه کرد در چنین شرایطی به هیچ عنوان سراغ آراشگاه های غیرمجاز یا ارائه خدمات در منزل نروند و فقط از خدمات 1160 آرایشگاه مجازی که در کرمانشاه داریم، استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1137

به "چطور در آرایشگاه کرونا نگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور در آرایشگاه کرونا نگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید