واضح ترین شبیه سازی 3بعدی شکل گیری ستاره

به گزارش کی آنلاین، اخترفیزیکدانان با کمک چارچوب محاسباتی موسوم به STARFORGE(تشکیل ستارگان در محیط های گازی) اولین شبیه سازی ابر گازی را در محل تشکیل ستاره ها ایجاد کرده اند.

واضح ترین شبیه سازی 3بعدی شکل گیری ستاره

اخترفیزیکدانان دانشگاه نورث وسترن از این چارچوب برای شبیه سازی سه بعدی با وضوح بالا شکل گیری ستارگان استفاده کردند.

این شبیه سازی برای دوست داران علم اخترشناسی فرصتی را فراهم می کند تا سوسو زدن ستاره ها را در یک ابر گازی رنگی فضای 3 بعدی مشاهده کنند. گفتنی است این شبیه سازی اولین شبیه سازی است که همزمان با تکامل و پویایی مدلسازی می شود.

گفتنی است STARFORGE ستارگان را به طور همزمان بررسی می کند و از آنها برای معین و شبیه سازی نحوه تعامل آنها با یکدگیر استفاده می کند.

مایکل گرویدیچ(Michael Grudić) از محققان مطالعه گفت: مردم چند دهه است که کار شبیه سازی ستاره را انجام می دهند اما STARFORGE یک جهش کوانتومی در فناوری است. سایر مدل ها فقط قادر به شبیه سازی یک لکه کوچک از ابر در محل تشکیل ستارگان بوده اند اما ما قادر به شبیه سازی کل ابر با وضوح بالا بودیم.

شبیه سازی حاصل نشان می دهد که توده ای از گاز(ده ها تا میلیون ها برابر جرم خورشید) در کهکشان شناور هستند.

محققان در خاتمه گفتند، اگر بتوانیم شکل گیری ستاره را درک کنیم، می توانیم شکل گیری کهکشان را نیز درک کنیم و با درک شکل گیری کهکشان می توانیم بیشتر بدانیم که جهان از چه چیزی ساخته شده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1641

به "واضح ترین شبیه سازی 3بعدی شکل گیری ستاره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واضح ترین شبیه سازی 3بعدی شکل گیری ستاره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید