نشانه های بزرگ شدن قلب را بشناسید!

به گزارش کی آنلاین، بزرگ شدن قلب یک مشکل جدی است و علائم آن خیلی زود خود را نشان می دهد. شایع ترین نشانه بزرگ شدن قلب، خستگی، تنگی نفس و تورم شکم و پا ها به علت احتباس مایعات است.

نشانه های بزرگ شدن قلب را بشناسید!

بزرگ شدن قلب یک مشکل جدی است و علائم آن خیلی زود خود را نشان می دهد. شایع ترین نشانه بزرگ شدن قلب، خستگی، تنگی نفس و تورم شکم و پا ها به دلیل احتباس مایعات است.

دکتر ساندیا بالارام، استادیار و جراح قلب و عروق دانشکده پزشکی اکهان در ماونت ساینای نیویورک می گوید در این حالت، قلب تغییر شکل می دهد به عبارتی گرد و کروی تر می گردد و بزرگ تر از میزان طبیعی خود رشد می نماید. درست کار نکردن عضله قلب نتیجه وجود مسائلی در قلب است که موجب ضعیف شدن آن می گردد.

دکتر بالارم می افزاید هرچند برخی افراد با بیماری های ژنتیک که باعث ایجاد این بیماری نادر می شوند به جهان می آیند، اما بیماری های قلبی مانند مسدود شدن عروق قلب و فشار خون بالا از جمله دلایل رایج ایجاد این مشکل است.

بزرگ شدن قلب یک مشکل جدی است و علائم آن خیلی زود خود را نشان می دهد. شایع ترین نشانه بزرگ شدن قلب، خستگی، تنگی نفس و تورم شکم و پا ها به دلیل احتباس مایعات است. مسائل تنفسی بویژه هنگام شب و در حالت درازکش بروز می نماید؛ چراکه قلب کوشش می نماید خون را بخوبی پمپ کند در نتیجه، مایعات آغاز به بازگشت به ریه ها نموده و تنفس را دشوارتر می سازند.

دکتر بالارم می گوید قلب و شش ها ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند و وقتی قلب مشکل داشته باشد ریه ها هم دچار مشکل می شوند. افزایش وزن بی جهت، سرفه، درد قفسه سینه، ضعف و سرگیجه از علائم دیگر این بیماری هستند. با این حال، نشانه های بیماری در افراد مختلف فرق دارد، اما تنگی نفس و احتباس مایعات شایع ترین نشانه ای است که ناگهان بروز می نماید و ادامه می یابد.

شیوه های درمانی می تواند علائم بزرگ شدن قلب را کاهش داده و به عملکرد بهتر این اندام مهم یاری کند، اما درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد. این جراح قلب می گوید درمان های پزشکی، قلب را قوی تر نمی نماید فقط کمی به کارکرد بهتر قلب یاری می نماید.

برخی از پزشکان ممکن است عمل جراحی را برای درمان دلیل اصلی بزرگ شدن قلب (مانند انسداد رگ ها یا مشکل دریچه قلب) توصیه نمایند، اما آخرین راه چاره، پیوند قلب است.

دکتر بالارم می گوید توصیه های پزشکی معمولا علائم بیماری و این را که ماهیچه های قلب در یک بازه زمانی چگونه عمل می نمایند، کنترل می نمایند، سپس پزشک با توجه به این شرایط و نیز با توجه به شرایط ظاهری بیماری ادامه روند درمان را تعیین می نماید.

منبع: برنا

منبع: فرادید
انتشار: 18 آبان 1401 بروزرسانی: 18 آبان 1401 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 2164

به "نشانه های بزرگ شدن قلب را بشناسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه های بزرگ شدن قلب را بشناسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید