تور دوحه: موافقت وزارت خارجه با لغو ویزا ایران و قطر در جام جهانی

به گزارش کی آنلاین، مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی گفت: وزارت خارجه با پیشنهاد حذف ویزا 2 ماهه بین ایران و قطر در جام جهانی موافقت نموده است که این مشوق خوبی برای حضور جهانگرد های خارجی از قطر در ایران است.

تور دوحه: موافقت وزارت خارجه با لغو ویزا ایران و قطر در جام جهانی

همراه ما باشید و با تور دوحه از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش تسنیم، برنامه گفت وگوی مالی با موضوع ظرفیت های مالی جام جهانی قطر برای ایران و فرصت سوزی های احتمالی امروز با حضور محسن احمدی فرد کارشناس مجری و معصومه اسمعیل نژاد تهیه نماینده از رادیو تبادل نظر پخش شد.

حرمت الله رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران ایران، رضا خادم الرضا عضو جامعه تورگردانان ایران، محمدصالح جوکار عضو هیات رئیسه فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی و دکتر لیلا اژدری مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی میهمانان این برنامه هستند.

رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در ابتدای این برنامه گفت: ما یک فرصت 6 ماهه تا برگزاری مسابقات جام جهانی داریم، اما استاد فرصت سوزی رویداد ها هستیم. رویداد اکسپوی دوبی رویدادی بود که به وسیله ما نادیده گرفته شد و بیش از 50 مقام رسمی در آن رویداد حضور پیدا نموده بودند.

وی گفت: چرا فقط به کیش توجه داریم ما با یک ساعت از مرکز ایران به شهر های مختلف قطر مسافرت می کنیم. این جام جهانی امتحان سختی برای متولیان کار خواهد بود به این علت که قاطبه مردم نگاه ویژه ای به جام جهانی دارند. برد قطعی تیم ملی و برداشت مادی از این رویداد بزرگ باید اهداف اصلی ما باشد. ایران همسایه قطر است و باید بهره برداری حداکثری از این رویداد را داشته باشیم.

رضا خادم الرضا عضو جامعه تورگردانان ایران در ادامه گفت: مشکلاتی که در صنعت گردشگری داریم مسائل بسیار زیادی را شامل می گردد. اکسپو فرصت خوبی بود که در همسایگی ایران از دست رفت. بخش خصوصی زمانی قوی و محکم خواهد بود که حمایت ها و برنامه ریزی های کلانی در آن حوزه وجود داشته باشد. در 10 سال گذشته اتفاق خاصی ندیدیم. در 6 ماهه گذشته دکتر ضرغامی جلسات زیادی را گذاشتند و نشست های زیادی نیز برگزار گردید.

وی ادامه داد: ظرفیت ها معرفی شده و بستر ها تعریف شد ضمن آنکه چند وزارتخانه باید با یکدیگر هم گرایی داشته باشند. وزارت خارجه در جلسات مختلف برای ورود و اینکه تعداد قابل توجهی از تور های مختلف را بپذیریم باید تسهیلگری کند. به راحتی می توانیم برای 50 کشور برنامه ریزی کنیم ضمن آنکه 250 دفتر داریم که کار ورود تور ها را انجام می دهند.

جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران ایران در ادامه این برنامه گفت: خوشبختانه ظرفیت بسیار خوبی هم درمناطق آزاد و کیش و قشم و سایر استان ها داریم. از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه ترین قیمت برای هتل ها ایران است که این را خود سازمان جهانی جهانگردی اذعان نموده است. قیمت یک هتل در ایران 25 دلار و در قطر بیش از 300 دلار است و به همین خاطر بسیاری از مسافران را شاهد خواهیم بود.

وی گفت: از لحاظ همکاری ها از ناحیه مدیران دولتی هیچ گونه اعلام آمادگی و برنامه ریزی نبوده است. امروز وزیر راه قطر به کیش آمده و با مدیران ایرانی جلسه داشته است درحالی که از بخش خصوصی هیچ گونه دعوتی نشده است. در حال حاضر در جزیره کیش بدون ویزا امکان تردد است و 4 هزار تخت برای هر شب اعلام آمادگی شده است. در کل تا 50 هزار تخت آمادگی را داریم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خدمات دهی را انجام دهیم.

دکتر لیلا اژدری مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ما برنامه ریزی برای جام جهانی قطر را از خرداد ماه 1399 شروع کردیم و جلساتی را برگزار نموده و ایده های خود را مطرح کردیم. جام جهانی قطر در نزدیکترین راستا به ایران برگزار می گردد و برترین فرصت است تا جاذبه های گردشگری خودمان را به جهان معرفی کنیم.

وی گفت: رویکرد دیگر، جذب تماشاگران جهان به سمت ایران است. فاصله بین مسابقات موقعیت مناسبی است تا تماشاگران از کشور کوچک قطر به سمت سایر مقاصد گردشگری از جمله ایران سفر نمایند. قطر یک کشور کوچک است و امکانات اقامتی آن ها به مقدار کافی نیست و به همین علت مذاکراتی را با سایر کشور از جمله ایران انجام داده است.

اژدری توضیح داد: امروز وزیر راه قطر در کیش حضور دارد و یک هیئت نیز از ایران در حال مذاکره است. ما طی جلساتی که با همه ذی نفعان داشتیم و تقاضای بخش خصوصی این بوده که لغو ویزا یا تخفیف در صدور ویزا می تواند مشوق خوبی برای حضور جهانگرد های خارجی از قطر در ایران باشد و وزارت خارجه با این پیشنهاد موافقت نموده است و نامه ای را نیز به معاون اول رئیس جمهور ارسال کردند و منتظر هستیم تا از لحاظ قانونی، دستور بودجه ای آن ابلاغ گردد و مدت زمان لغو ویزا 2 ماهه است.

وی گفت: بخش خصوصی بعلاوه معتقد است که تعداد پرواز های کمی بین ایران و قطر وجود دارد که این مشکل نیز در سفر رئیس جمهور به قطر حل شده و 70 پرواز هفتگی با ایرلاین های ایرانی در آن مقطع زمانی خواهیم داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 2042

به "تور دوحه: موافقت وزارت خارجه با لغو ویزا ایران و قطر در جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دوحه: موافقت وزارت خارجه با لغو ویزا ایران و قطر در جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید