عکس ، کتاب باستانی که شیطان به روح نگارنده آن رسوخ نموده!

به گزارش کی آنلاین، گجت نیوز نوشت: کتاب های ترسناک زیادی وجود دارند که به خاطر ژانرشان ترسناک هستند اما کتاب گیگاس، ترسناک ترین کتاب تاریخ است و روایتی شفاهی درباره آن وجود دارد با این مضمون که شیطان به روح نگارنده کتاب رسوخ نموده است! این کتاب قرون وسطایی، همچنان یکی از بزرگ ترین رازهای تاریخ است.

عکس ، کتاب باستانی که شیطان به روح نگارنده آن رسوخ نموده!

قرون وسطی جزو تاریک ترین ادوار تاریخ بشریت است و بسیاری از آثار به جای مانده از آن دوران، یک جنبه تاریک به همراه خود دارند. با توجه به حکمرانی کلیسا در بسیاری از نقاط اروپا در قرون وسطی، آثار به جا مانده از آن دوران بیشترا دارای حال و هوایی مسیحی هستند. یکی از ترسناک ترین آثار به جا مانده از آن دوران، کتاب قانون نامه گیگاس است که بر اساس آموزه های تورات نوشته شده است.

کتاب گیگاس به وسیله کشیک بندیکتینی با نام هرمان رکیولوس (منزوی) نوشته شده است. او در قرن سیزدهم میلادی در نزدیکی شهر کرودیم زندگی می کرد و ظاهرا سبک زندگی اش با دیگر کشیش ها متفاوت بوده است. این راهب، در ابتدا با میل خودش این کتاب را ننوشت اما اتفاقاتی که در طول زندگی اش افتادند، باعث شدند هرمان یکی از ترسناک ترین کتاب های تاریخ را بنویسند؛ کتابی که پس از قرن ها بسیاری باور دارند روح نویسنده اش به وسیله شیطان تسخیر شده بود!

یا بمیر یا این معبد را دوباره به شکوه برسان!

چند هفته پیش در مطلبی که درباره سارق دریایی آن بانی در گجت نیوز منتشر شد، درباره جمله وقتی افسانه به حقیقت تبدیل شد، افسانه را به گوش دیگران برسان صحبت کردیم که اشاره به آن در ماجرای کتاب گیگاس هم خالی از لطف نیست.

جهانی قرون وسطی مانند دوره هایی مثل سلطنت سارقهای دریایی به کارائیب، غرب وحشی، جنگ سرد و … برای بیشتر مردم جذابیت زیادی دارد و قطعا تمام چیزهایی که از آن دوران به دست ما رسیده، واقعیت محض نیست و معجونی از افسانه ها، خرافات و چیزهایی است که مردم به شنیدن آن ها علاقه زیادی دارند. با توجه به این مورد، بهتر است سراغ پرداختن به ماجرای کتاب رمزآلود قانون نامه گیگاس برویم. با ما همراه باشید.

آن طور که افسانه ها می گویند، نویسنده کتاب گیگاس کشیش یک کلیسا بوده که یکی از قوانین آن جا را زیر پا گذاشته است. جرم او تعیین نیست اما تنبیهی که کلیسا برای جرم او در نظر گرفته بود، مرگی دردناک با بسته شدن به دیوار و تحمل گرسنگی و تشنگی و در نهایت مرگ بود.

تنها راه رهایی و رستگاری او، نوشتن کتابی بود که تمام دانش های بشری را در خود جای داده باشد؛ کتابی که حتی اگر انسانی عادی بتواند آن را بنویسد، به چندین سال زمان احتیاج دارد. او پیشنهاد کلیسا را قبول کرد و نوشتن کتابی که تمام دانش های بشری را در بر بگیرد شروع کرد تا کلیسایی که در آن جا خدمت می کرد را از ننگی که به وجود آورده بود پاک کند.

نسخه دیگری از این افسانه نیز وجود دارد که می گوید هرمان به دیوار کشیده شد و در نهایت با عجز و مویه، توانست مقامات کلیسا را راضی کند تا یک سال به او فرصت دهند تا کتاب مرموز خود را تکمیل کند اما باز هم نتوانست کتاب ترسناک گیگاس را تکمیل کند.

نیمه شب مرموزی کتاب گیگاس صاحب صفحه ترسناکش شد

هرمان که نوشتن کتاب مرموزش را روی پوست حیوانات شروع نموده بود، آموزه های تورات، کتاب ولگاته و انجیل را به صورت محاوره ای و مصور و در زبان لاتین در کتاب گیگاس گرد هم آورد. این کتاب که با نام قانون نامه کورتکس گیگاس نیز شناخته می گردد، با سرعت بسیار کمی در حال تکمیل شدن بود و هرمان به هیچ وجه نمی توانست در زمان کافی، پروژه بزرگش را تکمیل کند.

در افسانه ها آمده او در نیمه شبی که دید نمی تواند کتاب را تمام کند، از شیطان خواست تا در ازای روحش، به او قدرتی فرا انسانی بدهد تا بتواند کتاب گیگاس را به خاتمه برساند. آن طور که بعضی از منابع اعلام می نمایند، او در صفحه 577 کتابش، تصویری از شیطان می کشد تا از او تشکر کند. بعضی دیگر از منابع نیز می گویند تصویر شیطان به خواست این کشیش کشیده نشده و شیطان با تسخیر روح او، تصویری از خودش کشیده است.

بعلاوه جالب است بدانید صفحاتی از این کتاب گم شده و هیچ کس نمی داند چه بلایی بر سر این صفحات آمده است. از سرنوشت نویسنده این کتاب هم چیزی در دست نیست اما بعضی از منابع اعلام نموده اند او پس از خاتمه این کتاب، با مرگی ترسناک از جهان رفته است.

البته بعضی از منابع نیز باور دارند ماجرای تسخیر روح او به وسیله شیطان، یک افسانه است و تصویر شیطان که به وسیله او کشیده شده، برای دهن کجی به کسانی که می خواستند او را بکشند در کتاب آورده شده است. بعلاوه گفته می گردد یکی از دلایل احتمالی وجود این تصویر، نشان دادن ظاهری از شیطان بر اساس بعضی از منابع قرون وسطایی بوده و خبری از تسخیر روح و اتفاقات ماوراطبیعه نبوده است.

با توجه به تمام این موارد، به نظر شما چرا تصویری ترسناک از شیطان در یکی از کتب قرون وسطی که به وسیله کلیسا و بر اساس آموزه های تورات رسم شده؟ نظر خود را با گجت نیوز و کاربرانش به اشتراک بگذارید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 آبان 1401 بروزرسانی: 20 آبان 1401 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 2165

به "عکس ، کتاب باستانی که شیطان به روح نگارنده آن رسوخ نموده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، کتاب باستانی که شیطان به روح نگارنده آن رسوخ نموده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید