سند ارتقای بهره وری بخش ارتباطات رونمایی شد

به گزارش کی آنلاین، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، فرهاد معارفی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات در مراسم رونمایی از سند ارتقای بهره وری در بخش ارتباطات با اشاره به اهمیت بهره وری و ضرورت ارتقای بهره وری در برنامه ششم توسعه، گفت: در ماده 3 این قانون رشد اقتصادی کل کشور 8 درصد مشخص شده در حالیکه برای بخش ارتباطات رشد سالانه 19.4 درصدی ارزش افزوده در نظر گرفته شده که گویای محرک و پیشران بودن بخش ارتباطات در کشور است.

سند ارتقای بهره وری بخش ارتباطات رونمایی شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

وی رشد سالانه بهره وری در بخش ارتباطات را در برنامه ششم توسعه 6.5 درصد نام کرد و گفت: پیش بینی این اعداد برای بخش ارتباطات نشان می دهد که کشور و مسؤولین قوه مقننه از بخش ارتباطات انتظار و توقع ویژه ای دارند.

معارفی به تکالیف برنامه ششم برای بهره وری در دستگاه های اجرایی اشاره کرد و اضافه نمود: وزارت ارتباطات با کمک سازمان ها و دستگاه های زیرمجموعه خود پیروز به شناسایی موانع ارتقای بهره وری در بخش شده است که مبتنی بر آن سند و برنامه عملیاتی ارتقای بهره وری تهیه و تنظیم شد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات با اشاره به همکاری نزدیک سازمان ملی بهره وری برای تهیه سند و برنامه عملیاتی این حوزه، گفت: امروز شاهد یک نقشه راه و بیش از 60 برنامه عملیاتی به تفکیک دستگاه های برای استقرار چرخه مدیریت بهره وری در بخش ارتباطات هستیم.

وی اراده و عزم بالاترین تا پایین ترین مقام دستگاه ها را یکی از مهمترین اصول برای اجرای پیروز این سند نام کرد و اضافه نمود: وقتی سطوح بالای مدیریتی کشور برای بهره وری نقش مهمی در اسناد بالادستی کشور در نظر گرفته اند ما هم باید اراده خود را در این راستا متمرکز کنیم.

در این مرنام فاطمه پهلوانی رئیس سازمان بهره وری هم با اشاره به تدوین سند ارتقای بهره وری در بخش ارتباطات، از آن به نام یک اتفاق در ارتقای فرهنگ سازمانی برای یک حرکت بلند مدت برای دستیابی به اهداف بهره وری در مدیریت کشور یاد کرد.

وی به احکام و تکالیف برنامه ششم در این حوزه اشاره کرد و گفت: در موضوع بهره وری برخی از بخش ها مانند ارتباطات، از هدف بهره وری که رشد سالانه 6.5 درصد برای آن تعریف شده بود، عبور کرده که نشان دهنده فعال و پویا بودن این بخش اقتصادی در کشور است.

به گفته پهلوانی برنامه عملیاتی پیوست سند بهره وری در بخش ارتباطات برای اجرای آزمایشی یک ساله ابلاغ شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1717

به "سند ارتقای بهره وری بخش ارتباطات رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند ارتقای بهره وری بخش ارتباطات رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید