رویترز مدعی شد: عاملان حمله سایبری به سایت سازمان بهداشت جهانی با ایران مرتبط هستند

به گزارش کانلاین، مهر نوشت: یک رسانه غربی بدون ارائه سند مدعی است که هکرهای حمله کننده به سایت سازمان بهداشت جهانی با ایران مرتبط هستند.

رویترز مدعی شد: عاملان حمله سایبری به سایت سازمان بهداشت جهانی با ایران مرتبط هستند

سازمان جهانی بهداشت از حمله سایبری و تلاش هکرها برای رخنه به سیستم رایانه ای و ایمیل های کارکنان این سازمان خبر داده و رویترز در گزارشی به نقل از چهار منبع آگاه که نخواسته اند نامشان فاش شود، مدعی ارتباط هکرها با ایران شده است.

طارق یاسارویچ، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت وقوع این حملات سایبری را تأیید کرد و متذکر شد که هکرها از روز 2 مارس سال جاری میلادی (12 اسفندماه 1398) در تلاش برای رخنه به سیستم ایمیلی این سازمان بوده اند.

او اضافه کرد: تا آنجا که ما پیگیری و بررسی کرده ایم، هیچیک از این تلاش ها پیروز آمیز نبوده است. سخنگوی سازمان جهانی بهداشت گفت، این سازمان نمی داند که مسئول این حملات سایبری کیست.

گفته می شود که هکرها از طریق ارسال ایمیل های فیشینگ حساب ایمیل های کارکنان سازمان جهانی بهداشت را هدف قرار دادند. ایران دخالت در این حمله سایبری را رد کرده است. یک سخنگوی وزارت ارتباطات جمهوری اسلامی نقش داشتن ایران در این ماجرا را دروغ محض به منظور تشدید فشار بر ایران خواند. به گفته او جمهوری اسلامی خود قربانی حملات سایبری است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 930

به "رویترز مدعی شد: عاملان حمله سایبری به سایت سازمان بهداشت جهانی با ایران مرتبط هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز مدعی شد: عاملان حمله سایبری به سایت سازمان بهداشت جهانی با ایران مرتبط هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید