رنگ مناسب راهرو : زیبایی خانه و استقبال گرم از میهمانان

به گزارش کی آنلاین، در هنگام احداث ساختمان و یا نوسازی منزل، غالباً انتخاب رنگ مناسب راهرو مورد غفلت و فراموشی قرار می گیرید. راهروهای ساختمان و فضای ورودی خانه، از نظر فنی یک فضای محدود (مانند اتاق یا آشپزخانه) تعریف نمی شوند، اما هنگام طراحی دکوراسیون باید به همان اندازه دیگر فضاها مورد توجه قرار گیرند. انتخاب رنگ مناسب راهرو به ایجاد حس خوش آمدگویی و استقبال گرم از میهمانان یاری شایانی می نماید. برای این منظور، ما در مقاله دیگری از ویکی ساختمون می خواهیم در خصوص انتخاب رنگ برای راهروی ساختمان و راهروی ورودی منزل صحبت کنیم.

رنگ مناسب راهرو : زیبایی خانه و استقبال گرم از میهمانان

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

نقاشی ساختمان خود را به بهترین ها بسپارید

رنگ مناسب راهرو خانه

رنگ کرمی یک گزینه عالی

رنگ راهروی خانه باید به زیبایی هر چه تمام تر با بقیه فضاها در هماهنگی باشد، اما این بدان معنا نیست که رنگ راهرو حتماً با رنگ دیوارهای دیگر فضاها یکی باشد!. یک رنگ خنثی می تواند یک انتخاب آرام بخش برای راهروی خانه شما باشد و یک راه عالی برای ایجاد هارمونی رنگی با بقیه خانه است. کِرِمی، یک رنگ کلاسیک است که به دیوارهای راهرو گرما می بخشد. رنگ کرمی، چیزی بین بژ و سفید است که احساس ظرافت و لطافت بیشتری را به این فضا می دهد.

رنگ سفید

از مدتها پیش رنگ سفید برای روشن تر کردن یک فضا و یاری به عظیمتر شدن آن استفاده می شده است. اگر راهروی منزل شما فاقد نور طبیعی هستند (همانطور که بسیاری از خانه این چنین هستند)، رنگ سفید گزینه ای عالی است. سفید فاقد هرگونه پیچیدگی است و ظاهری تمیز و بی آلایش را تداعی می نماید. همچنین روحیه هر راهروی تاریک و خشن را روشن و زنده می نماید. همچنین اگر از رنگ سفید در راهروی منزل بهره ببرید، می توانید از تابلوها و دیگر آثار هنری بر روی دیوار استفاده کند تا به خوبی برجسته به نظر برسند.

رنگ مناسب راهرو : رنگ ماسه ای

رنگی که همه افراد عاشقانه آن را می پرستند! رنگ ماسه ای است. زیرا هم به اندازه کافی روشن است تا فضا را باز کند و هم می تواند یک لحن خاصی به فضا ببخشد. رنگ ماسه در درون خود دارای یک تُن رنگی بنفش ملایم است که احساس زندگی و گرم بودن را به فضا می بخشد رنگ ماسه ای به خوبی با سفید یا خاکستری ترکیب می گردد و می تواند دقیقاً همان رنگ مناسب راهرو خانه شما باشد.

آبی کم رنگ

بهترین رنگ های راهرو با انتقال محیط اطراف از روز به شب و از شب به روز، احساس آرامش و راحتی را فراهم می نمایند. آبی کم رنگ یکی از این نوع رنگ ها است که تقریباً در نور خیلی زیاد، رنگی خنثی می باشد. اما آبی کم رنگ به اندازه کافی دارای رنگ است تا علاقه بصری در افراد ایجاد نموده و هوش و حواس آن ها را به خود جلب کند. این رنگ بیش از آنکه گرمای حضور اهالی خانه را نشان دهد، بیشتر آرامش بخش بودن محیط زندگی را تداعی می نماید.

مطلب پیشنهادی: مکمل رنگ زرد در دکوراسیون با ویژگی های روانشناسی

رنگ مرجانی

مرجانی به یک رنگ بسیار محبوب در دکوراسیون منزل تبدیل شده است و همه ما فکر می کنیم همانطور که این رنگ برای اتاق خواب یا فضای نشیمن انتخابی عالی می باشد، دقیقاً یک رنگ مناسب راهرو است. رنگ مرجانی هر فضایی را روشن می نماید و احساس سرگرمی و زنده بودن به آن می بخشد. حس گرم توام با عشق، دقیقاً همان چیزی است که یک راهرو برای خوش آمدگویی از افراد احتیاج دارد.

رنگ مناسب راهرو : رنگ خاکستری تیره

موضوعی که در خصوص رنگ خاکستری تیره وجود دارد این است که باعث می گردد فضای راهرو، محیطی ساده و در عین حال گرم نشان داده گردد. اگر در خاکستری، کمی تُن رنگی سبز وجود داشته باشد، احساس مدرن بودن در فضا بیشتر تداعی می گردد. در نورهای خاص یا در زمان های مشخصی از روز، این رنگ روشن تر به نظر می رسد. از این رو برای خانه های شلوغ و ورودی هایی که عرض زیادی دارند، خاکستری می تواند انتخابی عالی باشد.

رنگ خاکستری روشن

یک خنثی کلاسیک است که می تواند زینت بخش دیوارهای راهروی خانه باشد. یک خاکستری روشن و گرم که در خودش کمی تن رنگی قرمز دارد، احساس دِنج بودن را به یک راهرو عظیم که احتیاج به کمی گرما دارد می بخشد. همچنین، خاکستری روشن، یک انتخاب دوست داشتنی برای کل فضای خانه است، بدون آنکه باعث خستگی و کاهش انرژی در افراد گردد.

رنگ سرمه ای

این تصور غلط رایج است که فقط رنگ سفید می تواند یک فضا را عظیم نشان دهد. در حقیقت، گاهی اوقات یک رنگ تیره به نظر می رسد که دیوارها را به بیرون می کشد و فضاها را عظیمتر می نماید. سرمه ای یکی از این رنگ ها است که برای راهروی باریک منازل عالی می باشد. همچنین سرمه ای رنگی مدرن و با اصالت است که احساس حضور در یک فضای خاص را در افراد ایجاد می نماید. در کل، سرمه ای یک رنگ عالی برای اضافه کردن شخصیت و عمق زیاد به راهروی خانه است.

مطلب پیشنهادی: مدل رنگ آمیزی خانه، 8 فضای خانه را با نقاشی متحول نمایید!

رنگ صورتی چرکِ روشن

اگر کمی دقت کنید، می توانید تن رنگی صورتی را در این رنگ مشاهده کنید. در اصل در داخل طوسی خیلی روشن، کمی صورتی پخش شده است تا فضای راهرو را به مکانی دوست داشتنی و باز تبدیل کند. این رنگ می تواند توهم یک فضای عظیم را ایجاد گردد. همچنین آنقدر ظاهری نرم و ظریف دارد که احساس شادی و سرزندگی در افراد ایجاد می نماید. به ویژه برای خانه هایی که افراد در آن عشق زیادی به یکدیگر دارند، این رنگ می تواند به خوبی تداعی نماینده این موضوع باشد.

رنگ مناسب راهروی ساختمان

راهروهای باریک: اگر راهروی ساختمان شما باریک است، به دنبال رنگ هایی بروید که فضا را باز کند. این به معنی استفاده از تُن های رنگی روشن است. شما فقط خودتان را به رنگ سفید محدود نکنید، زیرا رنگ ها با سایه های سفید ممکن است برای راهروها ایده آل نباشند، زیرا این مناطق بسیار پُر رفت و آمد هستند. به جای رنگ سفید، رنگ های کرمی، خاکستری یا بِژ را در نظر بگیرید. به طور کل، رنگی که استفاده می کنید باید فضای راهروی ساختمان را بازتر نشان دهد.

راهروهای تاریک: برخلاف تصور شما، سفید بهترین رنگ برای فضاهای تاریک نیست!. دلیل روشن بودن سفید این است که نور طبیعی را منعکس می نماید. وقتی آن نور طبیعی در راهروی ساختمان موجود نباشد، فضا می تواند تاریک تر و بسته تر به نظر برسد. در عوض، شما باید به دنبال تُن های رنگی ملایم باشد. برای مثال، استفاده از خاکستری و تن های رنگی زرد و نارنجی که به نور روز نزدیک هستند، می تواند انتخاب هایی عالی باشند.

سخن آخر

هنگامی که یک راهرو را نقاشی می کنید، باید رنگ مناسبی را برای آن انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک ورودی ممکن است از یک راهرو طولانی بین اتاق ها، ظاهری متفاوت داشته باشد. یک راهرو ممکن است تاریک یا روشن باشد، یا اصلاً باریک یا باز باشد. رنگی که انتخاب می کنید می تواند به متعادل کردن این عوامل و ایجاد فضایی که با روحیات انسان در تعامل است، یاری شایانی کند. بنابراین، برای انتخاب رنگ مناسب راهرو سعی کنید تا تمام جوانب را در نظر بگیرید.

منبع: ویکی ساختمان
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1083

به "رنگ مناسب راهرو : زیبایی خانه و استقبال گرم از میهمانان" امتیاز دهید

1 کاربر به "رنگ مناسب راهرو : زیبایی خانه و استقبال گرم از میهمانان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ مناسب راهرو : زیبایی خانه و استقبال گرم از میهمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید