راز سر به مهر گم شدن پسر جوان در سفر به شمال

به گزارش کی آنلاین، قفل پرونده مفقودشدن پسر جوانی که بعد از سفر به شمال هرگز پیدا نشد، همچنان باز نشده باقی مانده است و دیوان عالی کشور یک بار دیگر رأی پرونده را نقض و آن را برای رسیدگی مجدد به دادگاه ارسال کرد.

راز سر به مهر گم شدن پسر جوان در سفر به شمال

به گزارش شرق، پسر جوان به نام عباس 10 سال قبل مفقود شد. پدر این پسر با مراجعه به مأموران گفت: یک ماه است که پسرم گم شده و من خبری از سرنوشت او ندارم و به یکی از دوستانش به نام سیاوش مشکوک هستم.

این مرد گفت: پسر 28 ساله ام به نام عباس آخرین بار همراه دوست صمیمی اش به نام سیاوش که سابقه دار است، به سفر شمال رفت و دیگر بازنگشت. دیروز عصر سیاوش مقابل در خانه ما آمد و سراغ پسرم را گرفت؛ اما پسر کوچکم می گوید کاپشن عباس و ماشین او در اختیار سیاوش بود. من به او مشکوک هستم و گمان می کنم سیاوش پسرم را کشته و ماشین و موبایل او را سرقت کرده است.

با شکایت مرد سالخورده سیاوش 30 ساله که دو سابقه سرقت از خانه را نیز در پرونده اش داشت، ردیابی و بازداشت شد. او ادعا کرد از سرنوشت دوستش هیچ اطلاعی ندارد. این مظنون گفت: قبول دارم من و عباس به سفر شمال رفته بودیم، اما با هم به تهران برگشتیم و من هیچ خبری از او ندارم. او خودش ماشینی را که در اختیار داشت، به من داد و رفت. در حالی که سیاوش منکر اطلاع از سرنوشت عباس بود، تلاش پلیس نیز به نتیجه نرسید و هیچ ردی از پسر گم شده به دست نیامد. تا اینکه متهم به قتل اعتراف کرد. با گذشت هشت سال از این ماجرا سیاوش در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه پدر عباس گفت: من تنها، ولی دم پسرم هستم و همسرم سال ها پیش فوت شده است. شک ندارم سیاوش پسرم را کشته و جسد او را سر به نیست کرده است. اگر او در این سال ها با ما همکاری کرده و حقیقت را گفته بود و من جنازه پسرم را پیدا می کردم و آن را به دخترانم که بی تاب برادرشان هستند می سپردم، حتما اعلام رضایت می کردم؛ اما سیاوش با دروغ گویی هایش در این سال ها ما را فریب داد، به همین دلیل برایش قصاص می خواهم.

او در پاسخ به پرسش قاضی درباره اینکه از کجا می داند سیاوش قاتل پسرش است، گفت: وقتی سیاوش مقابل در خانه مان آمد و سراغ عباس را از برادر کوچکش گرفت، کاپشن عباس را به تن داشت و موبایل پسرم در دستان او بود. من وقتی مقابل در خانه رفتم تا او را بگیرم، پا به فرار گذاشت. من شک ندارم او قاتل پسرم است.

وقتی نوبت به سیاوش رسید، گفت: من و عباس بچه یک محل بودیم و از سال ها قبل یکدیگر را می شناختیم. من اعتیاد داشتم و به کمپ ترک اعتیاد رفته بودم تا اینکه چند ماه بعد عباس هم به آنجا آمد. من پس از ترخیص از کمپ چند بار به ملاقات او رفتم و آنجا بود که با هم صمیمی تر شدیم. یک روز او با پراید دزدی مقابل در خانه مان آمد و از من خواست تا با هم به سفر شمال برویم. من هم قبول کردم و با هم به شمال رفتیم. اما من درست به خاطر ندارم به کدام شهر رفته بودیم. شیشه کشیده بودم و حال طبیعی نداشتم که خودم را در ساحل دریا دیدم.

عباس می گفت دختری را می شناسد که یک سماور عتیقه دارد. او می خواست سماور عتیقه را از دختر جوان بدزدد. وقتی به شمال رسیدیم، عباس با دختر جوان تماس گرفت، اما او پاسخش را نداد. حتی عباس از آنجا با پدرش تماس گرفت و گفت به شمال رسیده است. متهم در پاسخ به این سؤال که چرا گوشی عباس دست او بود، گفت: شارژ موبایل او تمام شده بود، سیم کارتش را در گوشی موبایل من انداخت و گوشی خودش را به من داد. به همین دلیل موبایل او در دست من بود.

متهم ادامه داد: وقتی عباس از سرقت سماور عتیقه ناامید شد، خواست تا به تهران برگردیم. در بین راه پرایدی را دید که قفل نداشت. او پشت فرمان نشست و به راحتی آن را روشن کرد. او با پرایدی که دزدیده بود، به سمت تهران حرکت کرد و پراید مشکی را که قبلا دزدیده بود، به من داد. ما پس از مصرف شیشه به سمت تهران حرکت کردیم، اما چون جاده مه آلود بود، من ماشین او را گم کردم و دیگر او را ندیدم.

سیاوش در پاسخ به پرسش قاضی درباره اینکه چطور قبلا در بازپرسی ها گفته بود در شمال با عباس درگیر شد و او را با چاقو کشت، توضیح داد: من قبلا تحت فشار به قتل اعتراف کرده بودم. در این سال ها نه پلیس عباس را پیدا کرده و نه ماشینی که او دزدیده بود. من نمی دانم چه بلایی سر او آمده است. شاید عباس زنده است و پدرش قصد اخاذی از من را دارد. چون قبلا در ازای رضایت 400 میلیون پول از من خواسته بود. اینکه او به من فشار می آورد و من را مدام به دادگاه می کشاند، برای این است که وادارم کند پولی که خواسته به او بدهم. درحالی که من چنین پولی ندارم و از سرنوشت عباس هم خبر ندارم. بعد از گفته های متهم دادگاه رأی بر برائت او داد، اما پدر عباس به این رأی اعتراض کرد.

او همچنان خواستار صدور حکم قصاص شد تا اینکه دیوان اعتراض او را قبول کرد و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه 10 فرستاده شد. قرار بود یک بار دیگر این پرونده مورد رسیدگی قرار گیرد که به دلیل عدم حضور سیاوش رسیدگی به این پرونده به تعویق افتاد و یک بار دیگر برای متهم احضاریه صادر شد؛ در صورتی که او بازهم در دادگاه حاضر نشود، حکم بازداشت او صادر خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1584

به "راز سر به مهر گم شدن پسر جوان در سفر به شمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز سر به مهر گم شدن پسر جوان در سفر به شمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید