دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی و فیزیوتراپی

به گزارش کی آنلاین، عضو هیات مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران، نسبت به دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی و فیزیوتراپی به شدت انتقاد کرد.

دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی و فیزیوتراپی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی انجمن فیزیوتراپی ایران، همایون آبائی، مسئول کمیته حقوقی انجمن فیزیوتراپی ایران در واکنش به دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور درمانی، گفت: این روز ها افرادی که فاقد هرگونه صلاحیت در امور پزشکی و فیزیوتراپی هستند با تبلیغات وسیع در فضا های مجازی یا به روش های دیگر با جلب اعتماد مردم باعث ایجاد مسائل فراوان و بعضاً جبران ناپذیری برای بیماران و به دنبال آن برای جامعه پزشکی شده اند.

وی به دخالت فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی اشاره کرد و افزود: این افراد با دخالت در فرایند درمان فیزیوتراپی بیماران موجب نگرانی شده اند.

آبائی ادامه داد: کمیته حقوقی انجمن فیزیوتراپی ایران مصمم است با استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی و مناسب، مردم را از تبعات این دخالت های نادرست آگاه سازند و با خاطیان از طریق مجاری ذی ربط برخورد قانونی نماید.

این فیزیوتراپیست گفت: از هموطنان درخواست داریم برای دریافت خدمات فیزیوتراپی حتماً افراد واجد شرایط را انتخاب نمایند.

وی افزود: ارائه کارت نظام پزشکی یا کارت عضویت انجمن فیزیوتراپی ایران راه حل مطمئنی برای تعیین صلاحیت درمانگران است.

مسئول کمیته حقوقی انجمن فیزیوتراپی ایران گفت: انجمن فیزیوتراپی ایران خواهان ارائه خدمات درمانی توانبخشی توسط همکاران گروه توانبخشی متناسب با برنامه آموزشی خودشان است.

وی در انتها افزود: از مؤسسات و ارگان هایی که در پی آموزش افراد هستند تقاضا داریم، مطابق با قانون عمل کرده و با آموزش های نادرست به افراد سبب ایجاد بی نظمی و مسائل ناشی از آن نشود. بطور مثال آموزش دستیار فیزیوتراپی هیچگونه وجاهت و مجوزی ندارد و انجمن فیزیوتراپی ایران با آن برخورد قانونی خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1496

به "دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی و فیزیوتراپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی و فیزیوتراپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید