حمایت از صنایع دستی و گردشگری در اولویت واقع شده است

به گزارش کانلاین، رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه وبودجه کشور گفت: این نمایشگاه صنایع دستی فرصت خیلی خوبی را فراهم نموده تا صنعتگران حوزه صنایع دستی بتوانند آثارشان را در معرض نمایش قرار دهد.

حمایت از صنایع دستی و گردشگری در اولویت واقع شده است

هادی جعفرنژاد امروز پنجشنبه 8 شهریور 97 در حاشیه بازدید از سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: در این نمایشگاه فضای خیلی خوبی هم برای بخش خصوصی به صورت مجزا و هم بخش دولتی فراهم شده است. به نظرم کار خوب و شکیل و مناسبی اجرا شده و فرصت خوبی است تا تولیدکنندگان آثار خود را در معرض نمایش بگذارند.

سرپرست امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه وبودجه کشور ادامه داد: در بازدید از غرفه ها، با بعضی از هنرمندان صحبت کردیم. آنان در کنار رضایتی که از برپایی نمایشگاه ها داشتند، در مورد بازاریابی، بسته بندی و صادرات هم مواردی را عنوان کردند که در سازمان مطرح خواهیم کرد.

جعفرنژاد با اشاره به نقش حمایتی سازمان برنامه وبودجه کشور اظهار داشت: حمایت از همه حوزه ها و بخش ها بر عهده این سازمان است. حوزه صنایع دستی و گردشگری هم در اولویت قرار گرفته است. در این زمینه طرح اشتغال میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان اولین طرح اشتغال در کل کشور موردتوجه قرار گرفته است.

او اضافه کرد: در این راستا تفاهم نامه ای میان سازمان برنامه وبودجه و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امضا شده که بر اساس آن حدود 8هزار میلیارد تومان تسهیلات به رونق صنایع دستی و گردشگری اختصاص یافته است.

سرپرست امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه وبودجه کشور یادآور شد: امضای این تفاهم نامه گام خیلی مهمی برای پیشرفت صنایع دستی و گردشگری کشور است که بر اساس پیش بینی ها از هفته آینده عملیاتی خواهد شد.

او در انتها از کوشش معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی به منظور برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی قدردانی و از نمایشگاه ها به عنوان فرصتی مناسب برای معرفی هنرهای سنتی کشورمان به مردم و برقراری ارتباط مستقیم میان هنرمندان و مردم یاد کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 287

به "حمایت از صنایع دستی و گردشگری در اولویت واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از صنایع دستی و گردشگری در اولویت واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید