جزئیات اینترنت رایگان هدیه دولت به خبرنگاران

به گزارش کانلاین، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص هدیه دولت به خبرنگاران؛ ویژه روز خبرنگار گفت: با موافقت رئیس جمهوری، تا دو روز آینده سایت نام نویسی اینترنت رایگان بر روی خط موبایل خبرنگاران به عنوان هدیه دولت فعال خواهد شد.

جزئیات اینترنت رایگان هدیه دولت به خبرنگاران

به گزارش کانلاین به نقل از ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع کانلاین ضمن تبریک روز خبرنگار به همه فعالان این عرصه از جمله کانلاین، روزنامه نگاران، عکاسان خبری و همه کسانی که در عرصه اطلاع رسانی فعال هستند در خصوص این هدیه افزود: امروز کانلاین، یکی از تولیدکنندگان مهم محتوا در شبکه ملی اطلاعات هستند و ابزار اطلاع رسانی آنها نیز امروزه تغییر کرده است.

وی بیان نمود: روزی فعالان این عرصه با روزنامه و کاغذ سرو کار داشتند اما امروز اغلب حرکتشان به سمت استفاده از فضای مجازی است، برای حمایت از این قشر دولت همواره مصوباتی داشته به طوری که مصوبات حمایتی مبنی بر تامین کاغذ برای کانلاین و ارائه تسهیلات ویژه برای نشریات را می توان نام برد.

آذری جهرمی ادامه داد: امروز نیز شخص رئیس جمهوری با پیشنهاد مربوطه به هدیه ارائه اینترنت رایگان به کانلاین، مبنی بر اینکه کانلاینی که در کشور فعالیت می کنند و امروز ابزار اصلی آنها فضای مجازی است موافقت کرده و دستور دادند که این امر اجرایی شود.

وی ادامه داد: بر این اساس احتمالا ظرف دو روز آینده، سایت ثبت نام از سوی وزارت ارتباطات فعال می شود و کانلاین می توانند ثبت نام خود را انجام دهند و کسانی شامل این درخواست می شوند که فعالیت خبری دارند.

وی گفت: برای این موضوع نیز با وزارت ارشاد هماهنگی هایی صورت خواهد گرفت که فهرست کانلاینی که شامل این طرح می شوند اعلام شود، چرا که اکنون 6 هزار و 500 نفر در وزارت ارشاد به عنوان فعالان عرصه اطلاع رسانی ثبت نام کرده اند ولی آمار کسانی که فعالیت خبری می کنند چیزی نزدیک به دو برابر این عدد است و باید در این زمینه با وزارت ارشاد به یک استانداردی برسیم.

وی بیان نمود: به محض ثبت نام و تایید وزارت ارشاد به صورت اتوماتیک و آنلاین ارائه اینترنت رایگان را فعال می کنیم البته اینترنت موبایل است و برای مصرف کاری بر روی خط هایی که کانلاین اعلام می کنند به صورت رایگان فراهم می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1149

به "جزئیات اینترنت رایگان هدیه دولت به خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اینترنت رایگان هدیه دولت به خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید