تکلیف واکسیناسیون دانشجویان ورودی 1400 چه می شود؟

به گزارش کی آنلاین، به گزارش خبرنگاران، نسیم خواجوی راد در جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گزارش کوتاهی از فرایند مبتلایان به بیماری کرونا ارائه کرد و گفت: باوجود درمان سرپایی اغلب بیماران مبتلا به کرونا، روزانه میانگین 20 تا 30 نفر فقط در بیمارستان امام خمینی بستری می شوند.

تکلیف واکسیناسیون دانشجویان ورودی 1400 چه می شود؟

وی با اشاره به شیب ملایم و رو به بالای تعداد مبتلایان خاطرنشان کرد: تعداد موارد خانوادگی ابتلا دچار فرایند افزایشی شده که حاکی از قدرت واگیر ویروس و احتمال شیوع کرونای هندی است.

مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی دانشجویان به صورت حضوری گفت: باوجود این که از سرگیری حضوری کلاس ها منوط به اجرای کامل واکسیناسیون است، ما موظف به رعایت به یک سری از شیوه نامه های بهداشتی هستیم و در کنار آموزش حضوری، همچنان آموزش مجازی باید فعال باشد.

خواجوی گزارشی از برنامه ریزی دوره گذار از دبیرستان به دانشگاه ویژه دانشجویان پزشکی ورودی 1400 ارائه داد و گفت: امسال در خصوص آموزش سه دسته از دانشجویان برنامه ریزی اجرا شده است، اول دانشجویان ورودی 1400 و دوم دانشجویانی که امسال وارد ترم سه پزشکی می شوند، تا کنون هیچ مواجهه حضوری با دانشکده نداشتند و تمام دروس این دانشجویان به صورت مجازی ارائه شده است.

مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران تاکید کرد: دسته سوم دانشجویانی که تنها یک ترم در دانشکده بودند و اکنون وارد ترم 5 و دوره کارآموزی می شوند و دوره فیزیوپاتولوژی را به صورت مجازی گذرانده اند.

وی خاطر نشان کرد: اجرای کامل واکسیناسیون کرونا و داشتن کارت واکسن شرط حضور دانشجویان و اجرای برنامه دوره گذار به صورت حضوری است.

خواجوی با بیان اینکه واکسینه کردن دانشجویان ورودی 1400 تا مهرماه عملا امکان پذیر نیست، اضافه نمود: واکسن دانشجویان باید پس از اعلام نتایج کنکور و از ابتدای ترم طبق جدول زمانبدی شده انجام گیرد که این موضوع زمان بر است. پیشنهاد ما این است که برنامه دوره گذار مانند سال گذشته به صورت مجازی و با همکای دفتر منتورینگ و مرکز رشد استعدادهای درخشان و با استفاده از بارگزاری محتوا در کانال تلگرامی و تشکیل گروه های کوچک دانشجویی با همکاری دفتر منتورینگ برگزار شود. براین اساس ترم اول یا نیم ترم اول به صورت مجازی و باقی ترم بعد از واکسیناسیون به صورت حضوری برگزار شود.

خواجوی ادامه داد: در صدد هستیم برنامه دوره گذار از دبیرستان به دانشگاه برای دانشجویانی که وارد ترم 3 می شوند را به صورت حضوری و پس از اجرای واکسیناسیون برگزار کنیم.

مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص دوره گذار ویژه دانشجویانی که وارد دوره کارآموزی و ترم 5 می شوند گفت: طبق برنامه ریزی های اجرا شده سعی ما بر این است که دوره پیش بالینی را به دل بخش ها ببریم.

منبع: ایسنا

مهم ترین اخبار حوزه اجتماعی را در صفحه جامعه خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1692

به "تکلیف واکسیناسیون دانشجویان ورودی 1400 چه می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف واکسیناسیون دانشجویان ورودی 1400 چه می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید