با این کتاب ها کرونا را شکست دهید ، از پرده آخر چینی ها تا نحوه مراقبت از بچه ها

به گزارش کی آنلاین، در این گزارش به 3 اثر کرونایی که بطور مستقیم به معرفی ویروس عجیب کرونا می پردازند، آشنا شوید.

با این کتاب ها کرونا را شکست دهید ، از پرده آخر چینی ها تا نحوه مراقبت از بچه ها

گروه فرهنگ و هنر خبرنگاران: عباس اسمماعیل گل؛ این روزها که همه فعالیت های فرهنگی و هنری کشور متاثر از بحران جدیدی به نام کرونا شده است، برخی نویسنده ها، مترجم ها و ناشران کشور تصمیم گرفتند به جای خانه نشینی، تهدید کرونا را به فرصت تبدیل نمایند و با پرداختن به موضوعات مرتبط با شرایط کرونایی، آثاری را همسو با این حال و هوا روانه بازار نشر نموده اند، البته بسیاری هم این روزها آثار مختلفی را در دست تهیه و انتشار دارند که طی روزها و ماه های آینده روانه بازار نشر خواهد شد. در میان آثار منتشرشده مرتبط با ویروس کرونا، کتاب های متنوعی به چشم می خورد؛ از انتشار کتاب در وصف مدافعان سلامت گرفته تا کتاب درباره مراقبت های حرفه ای بهداشتی در پیشگیری از بیماری کرونا در سبد متنوع کتاب های کرونایی وجود دارد. در ادامه این گزارش به 3 اثر کرونایی که بطور مستقیم به معرفی این ویروس عجیب و غریب مپیردازد پرداخته ایم.

کتاب صوتی پرده آخر نوشته الهام فلاح، داستانی شنیدنی و تاثیرگذار درباره ویروس کرونا است که با صدای خود نویسنده روایت می گردد.

نویسنده در مقدمه این کتاب نوشته است : رویدادهایی هم چون دست وپنجه نرم کردن با ویروسی به نام کرونا، تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و قرنطینه شدن مردم که در آخرین روزهای سال 98 اتفاق افتاده است، شاید سال ها در ذهن انسان ها باقی بماند و از یادها نرود.

داستان حاضر به روایت خانواده ای از دل همین جامعه می پردازد که زندگی سخت و سخت آن ها درگیر ویروس ناشناخته کرونا می گردد. همچنین رویدادهایی را به تصویر می کشد که هزاران خانواده در این مرز و بوم، همزمان تک تک شان آن را از نزدیک لمس نموده اند. شاید اندیشیدن به اینکه افرادی هستند که دردی هم چون تو دارند، بتواند جان تمام انسان های بی گناه شبیه این داستان را کمی آرام کند. زبان صریح داستان طوری است که شما را تا انتهای داستان می کشاند و همذات پنداری عمیقی را در شما بیدار می نماید.

در قسمتی از کتاب صوتی پرده آخر می شنویم: شامار دست ها را دو طرف اجرا شده و چسبانده بود به پنجره بخش داخلی، بلکه از لای شکاف داخلی یک نظر تو را ببنید. همه پنجره ها را یک به یک امتحان نموده بود و خبری از مهران نبود. مهرداد دورتر کنار ساختمان بخش نیمه کاره بیمارستان با موبایلش حرف می زد. خواهش و التماس کسی می کرد و انگار اثر هم نداشت، شامار گریه می کرد، صورتش سرخ شده بود. آخه شما مسلمان نیستید مگر. من مادرم آخه! بزارید از پشت این شیشه بچه ام را ببینم، آخ جوان مهران من، تو رو کجا بردن گوشه جگر شامار. مهرداد تلفن را قطع کرد و آمد نزدیک مادرش. دست شامار را گرفت و سعی کرد از پنجره دورش کند. نشاندش روی یک ردیف از سنگ بلوک های چیده شد کنار دیوار نصفه ساختمان.

لازم به ذکر است از دیگر آثار الهام فلاح می توان به کتاب های به من نگاه کن، خون مردگی، خون خواهی، سامار، همه دختران دریا، زمستان با طعم آلبالو و کشور چهاردهم اشاره نمود.

کتاب کرونا ویژه بچه ها نوشته جاینت رابیت، با تصاویر جذاب و رنگارنگ به بچه ها یاری می نماید تا روش های تشخیص، درمان، راه های مقابله و پیشگیری با ویروس کووید 2019 را یاد بگیرند.

در قسمتی از این کتاب به مهم ترین دغدغه این روزهای والدین پاسخ داده است و آمد است: چگونه توصیه های بهداشتی درباره کرونا را به بچه ها آموزش دهیم؟ هم اکنون دیده می گردد که بیشتر والدین از کرونا ویروس بسیار می ترسند و با این ترس باعث آزار و اضطراب در بچه هاشان می شوند و برخی از والدین با راه های اشتباه نکات بهداشتی را به بچه هاشان یاد می دهند؛ در صورتیکه باید توصیه های پزشکی و بهداشتی را به وسیله روش های صحیح مانند بازی کردن، کتاب خواندن و... به بچه ها آموزش دهند تا آن ها علاقه مند شوند، زیرا این رفتارهای هراس انگیز باعث ترس و فوبیا در بچه ها خواهد شد که دیگر قابل جبران نخواهند بود.

لازم به ذکر است؛ این کتاب برای بچه ها دبستانی که می خواهند از علائم دقیق این ویروس مطلع شوند و بدانند برای پیشگیری از ابتلا به آن چه کار هایی را باید انجام دهند، انتخاب مناسب است.

کتاب دستورالعمل عمومی پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای جدید (کوئید 19) نوشته جانگ ون هونگ و ترجمه گروه چینی دانشگاه تهران مخاطبان را با علائم این ویروس و راه های جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به آن آشنا می نماید.

در بخشی از کتاب آمده است : این بیماری عمدتاً با تب، خستگی و سرفه خشک بروز می یابد. تعداد کمی از بیماران نیز علائمی مانند گرفتگی و آبریزش بینی و اسهال دارند. همچنین در برخی از بیماران فقط تب و خستگی خفیف بروز پیدا می نماید. بیمارانی که این عارضه در آن ها شدت می یابد، پس از گذشت یک هفته دچار مشکل تنفسی می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1134

به "با این کتاب ها کرونا را شکست دهید ، از پرده آخر چینی ها تا نحوه مراقبت از بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این کتاب ها کرونا را شکست دهید ، از پرده آخر چینی ها تا نحوه مراقبت از بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید