ایجاد مرکز اطلاعاتی ناسا در منطقه آسیای مرکزی

به گزارش کانلاین، وزارت توسعه دیجیتال، نوآوری و صنایع هوافضا قزاقستان از افتتاح مرکز اطلاعاتی ناسا در منطقه آسیای مرکزی در قلمرو این کشور اطلاع داد.

ایجاد مرکز اطلاعاتی ناسا در منطقه آسیای مرکزی

به گزارش خبرنگار کانلاین در دوشنبه، نخستین کنفرانس بین المللی نظارت بر تغییر زمین، امنیت آب و انرژی، غذایی و توسعه پایدار در آسیای مرکزی و قفقاز به میزبانی قزاقستان در پایتخت این کشور برگزار گردید.

وزارت توسعه دیجیتال، نوآوری و صنایع هوافضا قزاقستان، هدف این کنفرانس را مبادله تجربه های پیشرفته در زمینه استفاده از نتایج فعالیت های فضایی برای حل و فصل وظایف عملی در عرصه اقتصاد بیان کرد.

مارات نورگوژین معاون وزارت توسعه دیجیتال، نوآوری و صنایع هوافضا قزاقستان در ابتدای این کنفرانس گفت: گروه فضایی که توسط قزاقستان ایجاد شده امکان انجام نظارت مستقل فضایی در بخش های اقتصاد توسط خدمات تخصصی برای نهادهای دولتی و محلی را فراهم نموده است.

وی اضافه کرد: نظارت فضایی به نوبه خود امکان دسترسی مستقل و سریع به داده های سنجش از دور را برای حل وظایف در حوزه کشاورزی، شرایط اضطراری، زیست محیطی و مدیریت طبیعت، کاربری اراضی، نقشه برداری، دفاع، امنیت ملی و موارد دیگر را فراهم می نماید.

شرکت کنندگان این کنفرانس همچنین مسائل مربوط به زیرساخت های فضایی مدرن قزاقستان را بررسی و پیشرفت های نورسلطان در زمینه توسعه مدل های داخلی تجهیزات و فناوری های فضایی را مثبت ارزیابی کردند.

سیستم سنجش از دور زمین که توسط دو دستگاه نوری، یک مجموع کنترل فضاپیمای زمینی و یک مجموعه هدف زمینی برای دریافت و کارکرد داده ها از فضاپیما مورد توجه ویژه شرکت کنندگان این کنفراسن نهاده شد.

به منظور بررسی کیفی تر داده های سنجش از دور و حل مسائل کاربردی دانشمندان ناسا پیشنهاد کردند که این کار به طور مشترک ادامه داده گردد.

کریس عدالت رئیس برنامه گیاگلوم ناسا با ارزیابی مثبت از فعالیت متخصصان قزاق در زمینه سنجش از راه دور بر ضرورت شامل کردن نتایج نظارت فضایی قزاقستان به نظارت جهانی زمین تاکید نمود.

وی گفت: ملاقات ما بر مسئله ایجاد شبکه آسیای مرکزی تبادل داده ها و تجربه در زمینه توسعه برنامه های بین المللی با شرکت سازمان ها و موسسات آموزشی متمرکز شده است.

عدالت اضافه کرد: یکی از تصمیمات در این زمینه افتتاح مرکز اطلاعاتی ناسا در منطقه آسیای مرکزی در قزاقستان خواهد بود.

در انتها این کنفرانس نقشه راهی با هدف انتقال فناوری و همکاری بیشتر با ناسا و همچنین دستیابی نهاد ذیربط قزاقستان به سطح آژانس های پیشرفته فضای اتخاذ شد.

ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 391

به "ایجاد مرکز اطلاعاتی ناسا در منطقه آسیای مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد مرکز اطلاعاتی ناسا در منطقه آسیای مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید