امضای تفاهم نامه همکاری ستاد اجرایی فرمان امام با سازمان زندان ها

به گزارش کی آنلاین، تهران (پانا) - علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و محمدمهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان های کشور روز چهارشنبه دو تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

امضای تفاهم نامه همکاری ستاد اجرایی فرمان امام با سازمان زندان ها

به گزارش ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، مراسم امضای این دو تفاهمنامه همکاری در محل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برگزار گردید.

علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در این مراسم اظهار کرد: امروز تحول در همه بخش های قوه قضائیه برای همه مشهود است و یکی از بخش هایی که این تحول در آن چشمگیرتر است، حوزه سازمان زندان ها است.

وی اضافه نمود: در نظام اسلامی، همه شهروندان باید احساس نمایند که پشتیبان دارند، نباید بگذاریم بخاطر خطای یک فرد، دامنه آسیب در خانواده وی هم گسترش پیدا کند.

عسگری درخصوص امضای دوتفاهمنامه با سازمان زندانها گفت: تفاهمنامه اول تفاهم نامه آزادی زندانیان غیرعمد با شرایط خاص بود که شامل زنان سرپرست خانوار و زندانیانی که فرزند معلول دارند یا خوشان معلول هستند و همچنین مربوط به زندانیان مناطق محروم و زندانیانی که همسرشان در زندان هست می گردد.

وی اضافه نمود: تفاهمنامه دوم حمایت از اقدامات تربیتی سازمان زندان ها بود که در دوره جدید اقدامات بسیار خوبی در این حوزه اجرا شده است.

عسگری بیان نمود: امیدواریم با همکاری خوبی که سازمان زندان ها دارد، هر روز شاهد حضور تعداد کمتری از هموطنان در زندان ها باشیم.

رئیس سازمان زندان های کشور نیز در این مراسم اظهار کرد: از درایت مدیران ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بابت توجه به بحث زندانیان تشکر می کنم. ماموریت مشترک سازمان زندانها و ستاد اجرایی، دستگیری از مستضعفین و محرومان است، با این تفاوت که ماموریت خاص ما دستگیری از مستضعفینی است که به هر دلیلی زمین خورده اند.

محمد مهدی حاجی محمدی اضافه نمود: نگهداری و نگهبانی از مجرمان لازم است، اما نگهداری از ارزش ها، اصالت ها و شرافت ها برای خانواده زندانی ها حتما مهم و لازم است زیرا حتما خانواده زندانی مجرم نیست و می تواند در فرایند اصلاح و تربیت ایفای نقش کند.

وی گفت: امروز به موجب این تفاهمنامه بناست با همکاری برادران عزیز در ستاد اجرایی فرمان امام یک کوشش بیشتر و موثرتری برای بازگشت شرافتمندانه بخشی از زندانیان جرایم غیرعمد به زندگی انجام گردد و موجبات پیشگیری از تکرار جرم زندانیان آزاد شده و کاهش آمار بازگشت زندانیان فراهم گردد.

در ادامه این مراسم، مدیرعامل ستاد دیه کشور نیز اظهار کرد: امروز را روز مبارکی می بینم زیرا بعد از 30 سال کار ستاد دیه کشور و آزادی بیش از یکصد و چهل هزار نفر، می بینم که در یک مکان مقدس این تفاهمنامه ایجاد شد.

اسدالله جولایی اضافه نمود: امیدوارم به برکت ستاد اجرایی افراد زیادی از زندانها آزاد شوند.

وی با بیان اینکه این یاری تداوم دارد و فقط به این تفاهم نامه بسنده نیست، گفت: امیدوارم یک روزی ببینیم که در زندان های جمهوری اسلامی اعلام گردد دیگر بزهکار غیر عمد وجود ندارد.

مدیر عامل ستاد دیه کشور اضافه نمود: از دکتر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی و دکتر عسگری معاون اجتماعی ستاد تشکر می کنم و امیدوارم بتوانیم هر چه بیشتر بار سنگین زندان ها از حضور زندانی های و مددجویان غیرعمد کاهش دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1399

به "امضای تفاهم نامه همکاری ستاد اجرایی فرمان امام با سازمان زندان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه همکاری ستاد اجرایی فرمان امام با سازمان زندان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید