استاندار بازنشسته شد و فرماندار رفت، شهرداری در ابهام

به گزارش کانلاین، خبرنگاران - گروه استان ها:محمدیاسر جواهری- پرونده اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در کشور که این روزها به خاتمه مهلت قانونی خود رسیده شرایط مدیریتی را در خراسان رضوی با چالش روبرو نموده به صورتی که علاوه بر استاندار و چند معاون وی، برخی مدیران کل و شهردار مشهد نیز مشمول این قانون شده و باید پست خود را ترک نمایند.

استاندار بازنشسته شد و فرماندار رفت، شهرداری در ابهام

موضوعی که ممکن است در صورت تعلل در انتخاب جایگزین برای بازنشستگان استان بسیاری از ادارات کل را طی چند ماه آینده با مشکلاتی روبرو کند زیرا تجربه نشان داده در بازه تغییر مدیران بسیاری از روندهای کاری کند شده و مردم برای دریافت خدمات با مشکلاتی روبرو خواهند شد.

نکته قابل توجه اینکه در این شرایط فرماندار مشهد نیز که تنها 4 ماه از انتصابش در این سمت نمی گذشت توسط هیئت دولت به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان انتخاب شد و عملا از چند روز دیگر مشهد شهری بدون فرماندار و شهردار شده وپست نماینده عالی دولت در استان نیز در انتظار سکان دار جدید خواهد بود.

در دوره نخست ریاست جمهوری روحانی نیز استاندار خراسان رضوی آخرین مدیر استانی دولت بود که پس از کش و قوس های فراوان انتخاب شد و حالا هم گزینه های مختلفی برای تصدی این سمت از سوی رسانه ها اعلام می گردد و نمایندگان خراسان رضوی در مجلس نیز تاکید دارند دولت تاکنون هیچ مشورتی برای انتخاب استاندار جدید با آنها نداشته است.

شهردار همچنان امیدوار

جدای از استاندار خراسان رضوی و برخی معاونانش که از همان ابتدای اعلام قانون بازنشستگی آمادگی کنار رفتن از سمت خود را گفتند، شهردار مشهد همچنان اصرار دارد این قانون شامل وی نمی گردد.

اگر چه رئیس و برخی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد نیز طی ماه های گذشته کوشش بسیاری کردند تا خامسی را در سمت خود ابقاء نمایند و حتی در اقدامی عجیب رئیس شورای شهر مشهد به رئیس مجلس نامه نوشت و خواهان احترام به رای مردم شد، اما خاتمه شورای شهر در جلسه ای 5 کاندیدای نهایی برای تصدی پست شهرداری این شهر را گفت و باید در روزهای آینده منتظر اعلام فرد پیروز در این کارزار انتخاباتی بود.

اگر چه گزینه های معرفی شده به عنوان کاندیدا برای تصدی پست شهرداری مشهد به عقیده بسیاری از کارشناسان گزینه های قوی و در تراز کلانشهر مشهد نیستند اما به نظر می رسد اعضای شورای شهر به دلایلی اصرار دارند انتخاب از جمع محدودی انجام گردد.

در این میان اما شهردار مشهد همچنان اصرار دارد در این سمت باقی خواهد ماند و خامسی در اظهار نظری چند روز پیش در حاشیه برگزاری جلسه شورای شهر مشهد گفت باقوت کار خود را ادامه خواهد داد.

اگر چه وی دلیل این اصرار را اعلام نکرده اما شنیده شده خامسی61 ساله، چندسال پیش از موعد بازنشسته شده و حالا با دریافت وکیل به دنبال ابطال حکم بازنشستگی خود است.

مدیریت فرمانداری با سرپرست

اما موضوع رفتن احمد موهبتی به سیستان و بلوچستان نیز که با تغییرات مدیریتی در خراسان رضوی همراه شده به عبارتیقوز بالاقوز شده و حالا بعد از 4 ماه دوباره فرمانداری مشهد با سرپرست اداره خواهد شد تا استاندار جدید فردی را انتخاب و در این سمت منصوب کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 95

به "استاندار بازنشسته شد و فرماندار رفت، شهرداری در ابهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار بازنشسته شد و فرماندار رفت، شهرداری در ابهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید