3 مورد از خطرناک ترین گیاهان سمی در دکور منزل

به گزارش کی آنلاین، اگر شما در خانه خود کودک یا حیوان خانگی داشته باشد، باید بدانید که این دوست داشتنی های مجذوب کننده ممکن است تهدیدی برای سلامت آن ها باشند.

3 مورد از خطرناک ترین گیاهان سمی در دکور منزل

گیاهان آپارتمانی سمی و خطرناک تقریبا در تمام خانه ها رایج هستند. این گیاهان آپارتمانی زیبا خانه را روشن و دلباز می نمایند و به بهبود هوای فضای داخلی خانه نیز یاری می نمایند. بسیاری از گیاهان آپارتمانی می توانند رنگ و بافتی مجذوب نماینده را به دکوراسیون شما اضافه نمایند. پس ایراد کار کجاست؟ با مجله اینترنتی خبرنگاران همراه باشید.

نکات ایمنی مربوط به گیاهان آپارتمانی سمی و خطرناک

فقط به علت اینکه بعضی از گیاهان آپارتمانی سمی و خطرناک هستند به این معنی نیست که نمی توانید از آن ها در خانه خود نگه داری کنید و از زیبایی آن ها لذت ببرید. تا زمانی که شما بعضی از اقدامات اساسی ایمنی را انجام دهید، گیاهان، بچه ها و حیوانات خانگی می توانند با هم در صلح زندگی نمایند. در اینجا چند روش برای کاهش آسیب های ناشی از خطرناک ترین گیاهان آپارتمانی را آورده ایم.

  • گیاهان را از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی دور نگه دارید.
  • گیاهان را مرتبا تمیز نگه دارید و زباله های آن ها را جمع کنید.
  • برچسب هایی به گلدان ها با نام گیاه و اینکه آیا سمی است یا نه متصل کنید.
  • هنگام دست زدن و کار با گیاهانی که می توانند پوست یا چشم را تحریک نمایند استفاده از دستکش را جدی بگیرید یا پس از دست زدن بلافاصله اقدام به شستن دست ها کنید.
  • از جابه جایی گیاهان به جایی که به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کنید، خودداری کنید.
  • به بچه ها بیاموزید که گیاهان را لمس ننمایند.

گیاه زامیفولیا

زاموفیلیا یکی از گیاهان آپارتمانی سمی و خطرناک است. این گیاه آپارتمانی به علت داشتن شاخ و برگ سبز و براق و مراقبت آسان به گیاهی پرطرفدار و محبوب در آپارتمان تبدیل شده است. این گیاه نیز جزو گیاهان تصفیه نماینده هوا به شمار میرود اما متاسفانه سمی است. در بافت گیاه زامیفولیا اگزالات کلسیم نامحلول به فراوانی یافت می گردد. کریستال های اگزالات کلسیم دارای لبه های تیزی هستند که می توانند به بافت های نرم درون دهان بچسبند و موجب خارش، سوزش و تورم زبان، لثه و گلو شوند. این علائم در انسان و حیوان مشترک است.

فیلودندرون

احتمالا یکی از پرطرفدارترین گیاهان خانگی، فیلودندرون دوست داشتنی که رشد آسان و احتیاج به مراقبت کم در این محبوبیت تاثیر زیادی داشته است. در حالی که اغلب مکمل مناسبی برای دکوراسیون هر اتاق است، حاوی بلورهای اگزالات کلسیم است که برای انسان و حیوانات سمی است. فیلودندرون ممکن است بالارونده یا پیچکی باشد. بسیار مهم است که فیلودندرون های پیچکی به میزان کافی دور از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی آویزان شوند. انواع غیر پیچکی این گیاه نیز باید در قفسه ها و پنجره هایی در ارتفاع بالا نگهداری شوند.

سینگینیوم

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی سمی و خطرناک سینگینیوم است. این گیاه با فیلودندرون خویشاوند است و بعلاوه مراقبت از آن نیز آسان است. معمولا در گلدان ها با گیاهان دیگر که شرایط نگهداری مشابهی دارند، مخلوط می گردد. گیاهان جوان دارای برگ هایی به شکل قلب هستند. گیاهانی مسن تر برگ هایی شبیه سر پیکان دارند. برگ های این گیاه مدام در حال ریختن هستند. بهتر است اغلب برگ های افتاده را نیز آنالیز کنید تا در دسترس بچه ها و حیوانات خانگی شما قرار نگیرند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 7 ایده طلایی برای بلندتر نشان دادن سقف خانه را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 2254

به "3 مورد از خطرناک ترین گیاهان سمی در دکور منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 مورد از خطرناک ترین گیاهان سمی در دکور منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید