چگونه با دوربین گلکسی های سامسونگ ویدئوی تایم لپس بگیریم؟

به گزارش کی آنلاین، عکاسی تایم لپس (Timelapse) طی سال های اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته و ویدئوهای آن را در آگهی های تبلیغاتی، فیلم ها و مستندها، کلیپ های شبکه های اجتماعی و… می بینیم.

چگونه با دوربین گلکسی های سامسونگ ویدئوی تایم لپس بگیریم؟

عکاسی تایم لپس برای نشان دادن تغییرات در یک فاصله زمانی مشخص گزینه ایده آلی محسوب می شود و می تواند تغییر و تحولات یک سوژه را در زمانی کوتاه به شکل مجذوب کنندهی نمایش دهد.

در این شیوه عکاسی، دوربین بر روی سوژه متمرکز می شود و تعداد زیادی عکس در یک فاصله زمانی مشخص ثبت می کند. پس از آن عکس ها در کنار هم قرار داده می شود و در آخر به شکل یک ویدئو چند ثانیه ای یا چند دقیقه ای تبدیل می شود. در نگاه اول عکس های گرفته شده شاید مجذوب کنندهیت خاصی نداشته باشد اما کنار هم گذاشتن آنها و نشان دادن تغییرات اجرا شده، لحظات شگفتی را خلق می کند.

مثلا برای نمایش طلوع و غروب خورشید، دروبین در جای مناسب و به شکل ثابت قرار می گیرد و در فاصله زمانی مشخص عکس هایی را می گیرد. پس از گرفتن عکس ها به کمک نرم افزارهای ادیت، عکس ها به ویدئوی مجذوب کنندهی تبدیل می شود که مراحل طلوع تا غروب خورشید را به طور شگفت انگیز و زیبایی نمایش می دهد.

برخلاف تصور بسکمک، گرفتن ویدئوهای تایم لپس لزوما نیازی به دوربین های عکاسی حرفه ای یا DSLR ندارد و چنانچه یکسری از نکات اولیه رعایت شود با دوربین گوشی های هوشمند می توان ویدئوهای تایم لپس را ضبط کرد. ضمن اینکه تنظیمات گوشی های هوشمند ساده تر از دوربین های DSLR است و هر کاربری می تواند به سادگی ویدئوهای تایم لپس را خلق کند.

مایکل شینبلوم، عکاس حرفه ای به تازگی با دوربین گلکسی S21 Ultra سامسونگ ویدئوی تایم لپس مجذوب کنندهی از پل گلدن گیت سانفرانسیکو تهیه کرده است. در ادامه این مطلب توصیه ها و نکات او برای ضبط ویدئو تایم لپس با دوربین گوشی های هوشمند را مرور می کنیم.

سوژه مجذوب کنندهی پیدا کنید

اولین نکته پیدا کردن سوژه ای است که می خواهیم از آن عکاسی کنیم. خودروهایی که در یک اتوبان حرکت می کند، عبور ابرها، حرکت سایه ها در زیر نور خورشید از جمله نقاطی است که می تواند به سوژه مجذوب کنندهی برای عکاسی تایم لپس تبدیل شود.

نکته مهم این است که سوژه ها باید حرکات متنوعی داشته باشند تا توجه بیننده ها را به خود جلب کنند و علاوه بر آن داستان پویا و گیرایی را روایت کنند. برای این کار چند مکان را انتخاب کنید و آن را از نظر چگونگی تغییر صحنه در فواصل زمانی مشخص بررسی و تحلیل کنید.

مایکل شینبلوم، در ویدئوی تایم لپس خود عبور خودروها از پل گلدن گیت سانفرانسیکو را به تصویر کشید که همراه شدن آن با نمای دریا و مه گرفتگی ترکیب حیرت انگیزی را خلق کرده است.

تجهیزات مناسب را انتخاب کنید

پس از انتخاب سوژه، نوبت به آماده کردن تجهیزات عکاسی می رسد. مایکل شینبلوم در مورد ضبط ویدئوهای تایم لپس با دوربین های سنتی می گوید: کار با این دوربین ها اصلا کار ساده ای نیست و من بعضی اوقات مجبور بودم چندین لنز را به همراه سه پایه حمل کنم تا بتوانم از سوژه عکسبرداری کنم. پس از آن مراحل ادیت عکس ها هم کار زمان بر و دشواری بود.

شینبلوم از مراحل کار با دوربین گلکسی S21 Ultra سامسونگ به نام یک تجربه خارق العاده یاد می کند و می گوید: با داشتن این گوشی من می توانستم در هر لحظه ای تایم لپس دلخواه خود را ضبط کنم بدون اینکه تجهیزات سنگینی را حمل ونقل کنم.

عکس های تایم لپس شینبلوم از پل گلدن گیت به کمک حالت Hyperlapse دوربین S21 Ultra گرفته شده و در زمانی کوتاه به ویدئویی مجذوب کننده تبدیل شده است.

https://shabakehchi.com/wp-content/uploads/2021/08/Mobile-How-to-capture-dreamy-timelapse-videos-1.mp4

کار با دوربین گوشی های هوشمند سادگی و راحتی بیشتر را برای شما فراهم می کند و باعث می شود تا در زمانی کوتاه ویدئوی تایم لپس خود را داشته باشید.

جلوی لرزش دوربین را بگیرید

لرزش دوربین و تار شدن عکس ها بدترین اتفاقی است که می تواند در زمان عکاسی تایم لپس بیافتد. برای همین لازم است تا به کمک تجهیزات مناسب احتمال این اتفاق را به حداقل رساند. استفاده از سه پایه های ثابت و رومیزی می تواند بهترین راه چاره برای جلوگیری از لرزش دوربین باشد.

با داشتن این تجهیزات دوربین گوشی ها می تواند نمایی واضح و گسترده را به ثبت برساند. شینبلوم در زمان عکاسی خود از لنز اولترا واید گلکسی های S21 Ultra استفاده کرد تا تجربه بصری عمیق تر و مجذوب کننده تری را به تصویر بکشد.

بهترین بخش های سوژه را در مرکز تصویر بگذارید

پس از آماده کردن تجهیزات لازم، نوبت به عکاسی می رسد اما پیش از آن باید به تنظیمات دوربین و ترکیب بندی تصویر توجه کرد. پیدا کردن ترکیب بندی چشم نواز باعث می شود تا تایم لپس مجذوب کنندهی ضبط کنید. برای این کار لازم است تا دو سوال مهم را از خود بپرسید و جواب های درستی برای آنها بیابید:

  • جالب ترین بخش ها و قسمت هایی که باید در نمای اصلی حاضر باشد، چیست؟
  • چه مواردی باعث حواس پرتی احتمالی تماشاگران می شود و باید از کادر خارج کرد؟

رسیدن به پاسخ های این سوالات کمک می کند تا توجه بیننده ها به سوژه اصلی جلب شود و داستان مجذوب کننده و گیرایی را تماشا کنند.

https://shabakehchi.com/wp-content/uploads/2021/08/Mobile-How-to-capture-dreamy-timelapse-videos-2.mp4

منبع: شبکه چی
انتشار: 4 شهریور 1400 بروزرسانی: 4 شهریور 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1765

به "چگونه با دوربین گلکسی های سامسونگ ویدئوی تایم لپس بگیریم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چگونه با دوربین گلکسی های سامسونگ ویدئوی تایم لپس بگیریم؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با دوربین گلکسی های سامسونگ ویدئوی تایم لپس بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید