چهره سرشناس ایتالیایی؛ دستیار تازه قلعه نویی؟ ، بازیکن سابق اینتر و مربی لاتزیو در مسیر تیم ملی

به گزارش کی آنلاین، یک مربی ایتالیایی در آستانه حضور در تیم ملی فوتبال ایران به عنوان دستیار امیر قلعه نویی واقع شده است.

چهره سرشناس ایتالیایی؛ دستیار تازه قلعه نویی؟ ، بازیکن سابق اینتر و مربی لاتزیو در مسیر تیم ملی

به گزارش خبرنگاران آنلاین، در شرایطی که قرار است اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال کشورمان برای حضور در تورنمنت کافا از 13 خرداد آغاز گردد، تا به امروز شرایط انتخاب دستیار خارجی امیر قلعه نویی قطعی نشده است.

طبق اعلام مهدی نبی، سرپرست تیم ملی، فدراسیون فوتبال پس از مذاکره با گزینه های مختلف، در حال حاضر با یک مربی ایتالیایی که سابقه حضور در جام جهانی همراه با تیم ملی سوئیس در حال مذاکره است. روز گذشته نیز سرمربی تیم ملی مدعی شد پیش قرارداد برای یک مربی خارجی ارسال شده است.

با نگاهی به لیست دستیاران مورات یاکین، سرمربی تیم ملی سوئیس در جام جهانی 2022 متوجه می شویم، دستیار ایتالیایی در این کادر حضور نداشته اما در دوره قبلی جام جهانی که ولادیمیر پتکوویچ، سرمربی این تیم بود از یک مربی ایتالیایی به عنوان دستیار در کادر خود به نام آنتونیو مانیکونه استفاده می کرد.

این مربی 56 ساله که سابقه یک بازی ملی برای آتزوری در سال 1993 را دارد، در کارنامه اش حضور در تیم های اینترمیلان، پالرمو، اودینزه و جنوا را داشته و از سال 2004 فعالیت مربیگری خود را در به عنوان سرمربی جوانان اینترمیلان آغاز کرد. مانیکونه از سال 2012 به عنوان دستیار پتکوویچ در کنار این مربی صربستانی بوده و در تیم های لاتزیو، سوئیس و بوردو فرانسه با او همکاری نموده است.

مانیکونه از سال 2022 بدون تیم بوده و باید دید آیا با توجه به نشانه هایی که نبی از گزینه خارجی حضور در کادرفنی تیم ملی مطرح نموده است، قرارداد این مربی با ایران امضا خواهد شد؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 خرداد 1402 بروزرسانی: 4 خرداد 1402 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 2249

به "چهره سرشناس ایتالیایی؛ دستیار تازه قلعه نویی؟ ، بازیکن سابق اینتر و مربی لاتزیو در مسیر تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهره سرشناس ایتالیایی؛ دستیار تازه قلعه نویی؟ ، بازیکن سابق اینتر و مربی لاتزیو در مسیر تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید