نقش شورای معتمدین پلیس در پیشگیری از آسیب های اجتماعی

به گزارش کانلاین، رئیس پلیس پیشگیری انتظامی استان ایلام، گفت: شورای معتمدین پلیس نقش بسیار مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه دارد.

نقش شورای معتمدین پلیس در پیشگیری از آسیب های اجتماعی

به گزارش خبرنگار از ؛ سرهنگ مهرداد علیمحمدی رئیس پلیس پیشگیری انتظامی استان ایلام، در گردهمائی شورای معتمدین پلیس که در شهرستان ملکشاهی برگزار گردید، ضمن بیان اهمیت مشارکت شهروندان در فراوری امنیت، گفت:فراوری امنیت پایدار، نیازمند مشارکت و همدلی تمامی دستگاه های دولتی و شهروندان عزیز است.

او اضافه نمود: پلیس به عنوان سردمدار ایجاد امنیت با تمام توان و با بهره گیری از نیرو های متخصص کوشش دارد تا نظم و امنیت را در جامعه نهادینه کند.

این مقام انتظامی ادامه داد: ایجاد نظم و امنیت از وظایف اصلی پلیس و بالا بردن امنیت روانی و اجتماعی وظیفه دستگاه های دولتی، شهروندان و رسانه های ارتباط جمعی است.

او بیان داشت:شورای معتمدین به عنوان رکن مشورتی بسیار مهم برای نیروی انتظامی است و امید است با ارائه راه چاره های مناسب پلیس را در ارتقای احساس امنیت اجتماعی در بین شهروندان کمک نمایند.

سرهنگ علیمحمدی گفت: شورای معتمدین پلیس نقش بسیار مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه دارد.

در ادامه سرهنگ بهزاد ولیان فرمانده انتظامی شهرستان ملکشاهی ضمن تقدیر از زحمات اعضای معتمدین پلیس اضافه نمود:پلیس با بهره گیری از شورای معتمد پلیس به عنوان مغز متفکر جامعه و استفاده از راه چاره های سازنده و پیشنهادات علمی این قشر تأثیر گزار کوشش دارد تا ضمن تشویق مردم در مشارکت و همکاری با پلیس جهت تأمین امنیت، از حجم پرونده های ورودی یگان های انتظامی با استفاده از میانجیگری این عزیزان بکاهد.

او ادامه داد:پلیس علاوه بر انجام وظایف ذاتی خود به نحو احسن، در سایر موضوعات اجتماعی ورود خواهد نمود تا تمامی زوایای امنیت را به شهروندان هدیه نماید.

سرهنگ ولیان خاطر نشان کرد: شهروندان باید خود را یک پلیس بداند و در قبال مسائل و معضلات اجتماعی احساس مسئولیت نمایند و با مشارکت سازنده، پلیس را در ایجاد احساس امنیت در جامعه کمک رسانند.

غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 792

به "نقش شورای معتمدین پلیس در پیشگیری از آسیب های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش شورای معتمدین پلیس در پیشگیری از آسیب های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید