نظر مردم ایتالیا درباره جدایی از اتحادیه اروپا چیست؟

به گزارش کی آنلاین، فارس نوشت: طبق یک نظرسنجی بیش از نیمی از مردم ایتالیا به علت بی توجهی اتحادیه اروپا در قبال شیوع ویروس کرونا در این کشور و پیش از آن بحران مهاجرین، موافق خروج از این اتحادیه هستند.

نظر مردم ایتالیا درباره جدایی از اتحادیه اروپا چیست؟

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به نوشته وبگاه روسیا الیوم، در این نظرسنجی که در ماه جاری میلادی (آوریل) اجرا شده، 71 درصد مردم ایتالیا معتقدند که شیوع کرونا موجب انحلال اتحادیه اروپا و نزدیک به 55 درصد نیز موافق خروج از این اتحادیه یا منطقه یورو هستند.

بنابراین گزارش، این آمار با توجه به اینکه ایتالیا نقش تاریخی در فرایند تکامل اتحادیه اروپا داشته و یکی از کشورهای مهم در این منطقه به شمار می رود، قابل توجه به نظر می رسد.

دولت رم بعضی شرکای خود از جمله آلمان و هلند را به خودخواهی در رد مشارکت برای صدور اسناد مالی در مورد کرونا و اسناد اروپایی متهم نموده است. اقتصاد ایتالیا از بابت شیوع این ویروس تا کنون ضربات سختی متحمل شده و صندوق بین المللی پول نیز پیش بینی نموده است که فراوری داخلی این کشور تا 9.1 درصد در امسال کاهش یابد.

در این میان احزاب راستگرای ایتالیا با بهره برداری از مخالفت آلمان و هلند در مورد صدور اسناد کرونا به تشکیک خود درباره کارایی اتحادیه اروپا اضافه نموده و خواهان تکیه بر حاکمیت ملی هستند.

جورجیا ملونی رئیس حزب راستگرای برادران ایتالیا که 13.5 درصد آرای انتخابات را در مجلس از آن خود نموده، آدینه گذشته گفت که دولت رم هیچ تفکر روشنی در مورد قدرت مذاکراتی خود ندارد. او گفت که در حال حاضر این ایتالیا است که تصمیم می گیرد اتحادیه اروپا همچنان پابرجا بماند.

ملونی اضافه نمود: همگان می دانند که اروپا بدون ایتالیا و انگلیس پابرجا نخواهد ماند و جز آلمان، باقی کشورها حتی فرانسه نیز ضربه شدیدی خواهند دید.

ماتئو سالوینی رهبر حزب انجمن نیز همین نظر را دارد. این حزب 28.5 درصد آرا را در مجلس در اختیار دارد. سالوینی جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا را متهم نموده است که می خواهد ایتالیا را به قیمت مناسب بفروشد.

در حال حاضر در ایتالیا احزاب و گروهها در حال بحث و جدل در مورد نشست هفته آینده شورای اروپایی هستند. نشستی که قرار است درباره اتخاذ تدابیر مالی مشترک برای مقابله با تبعات بحران کرونا برگزار می گردد.

عمده بحث ها نیز درباره مکانیزم صندوق نجات منطقه یورو است، مکانیزمی که بسیاری توصیه های این صندوق را عامل اصلی بحران مالی در یونان و بدهی بالای این کشور می دانند.

راستگرایان در ایتالیا عقیده دارند که در صورت پذیرش توصیه های این نهاد مالی اروپایی، ایتالیا در شرایط بسیاری بدی قرار خواهد گرفت.

بعضی از سیاست مداران ایتالیایی نیز با سوزاندن پرچم اتحادیه اروپا از تنها ماندن این کشور در شرایط سخت کرونایی انتقاد نموده اند.

این موج به سرعت مورد استقبال شهفرایندان ایتالیایی نهاده شد که با سوزاندن پرچم اتحادیه اروپا خواهان خروج این کشور از این تشکل اروپایی شده اند. این استقبال به قدری فراگیر بود که هشتگ ایتال اگزیت به سرعت در شبکه توییتر ترند شد.

طبق آمار وزارت بهداشت ایتالیا، تا روز شنبه 23227 نفر در این کشور به علت ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده و 172434 نفر نیز مبتلا شده اند. این کشور از حیث آمار فوتی ها دومین در دنیا و از حیث تعداد مبتلایان رتبه سوم را دارد. همچنین رسانه ها از افزایش تعداد فوتی ها در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به بیش از 100 هزار نفر خبر می دهند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 976

به "نظر مردم ایتالیا درباره جدایی از اتحادیه اروپا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر مردم ایتالیا درباره جدایی از اتحادیه اروپا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید