فناوری که کاغذ را به تبلت تبدیل می نماید

به گزارش کانلاین، پژوهشگران دانشگاه پردو، فناوری جدیدی ابداع نموده اند که به ورقه های کاغذ این امکان را می دهد تا مانند تبلت، موسیقی پخش نمایند و هوشمند باشند.

فناوری که کاغذ را به تبلت تبدیل می نماید

پژوهشگران دانشگاه پردو (Purdue University)، فناوری جدیدی ابداع نموده اند که می تواند ورقه های کاغذی را به رابطی برای پخش موسیقی تبدیل کند و حتی بسته بندی های غذا را به حالت تعاملی درآورد.

آنها در این پژوهش، یک فرآیند ساده چاپ ابداع نموده اند که می تواند هر نوع کاغذ یا بسته بندی مقوایی را به صفحه کلید یا هر نوع رابط ساده دیگر میان انسان و ماشین تبدیل کند.

رامسس مارتینز (Ramses Martinez)، استادیار بخش مهندسی صنعتی دانشگاه پردو گفت: این نخستین بار است که یک ابزار الکترونیکی مبتنی بر ورقه کاغذ معرفی می گردد.

وی اضافه کرد: ما روشی ارائه داده ایم که کاغذ را به دافع آب، روغن و غبار تبدیل می نماید. برای این کار، ما کاغذ را با لایه ای از مولکول ها پوشاندیم تا امکان چاپ چندین لایه از مدارها را روی کاغذ فراهم کنیم.

به گفته مارتینز، این نوآوری می تواند به ساخت راحت تر حسگرهای فشار یاری کند که نیازی به باتری خارجی ندارند زیرا انرژی را از تماس با کاربر به دست می آورند.

این فناوری، با فرآیندهای متداول چاپ عظیم مقیاس، سازگاری دارد و شاید بتوان به سادگی از آن برای تبدیل بسته بندی های مقوایی یا کاغذ به بسته بندی های هوشمند یا رابط هوشمند میان انسان و ماشین استفاده کرد.

مارتینز ادامه داد: این فناوری می تواند به کاربر یاری کند تا با آنالیز بسته بندی هوشمند غذا، از سالم بودن آن مطمئن گردد.

وی اضافه کرد: همچنین ما در این آنالیز نشان داده ایم که ورقه های ساده یک دفترچه را می توان به یک رابط پخش موسیقی تبدیل کرد تا کاربر با یاری آن، امکان پخش موسیقی و تغییر سطح صدا را داشته باشد.

این پژوهش، در مجله Nano Energy به چاپ رسید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1194

به "فناوری که کاغذ را به تبلت تبدیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری که کاغذ را به تبلت تبدیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید