فروش بیش از 270 میلیون گوشی هوآوی تا سرانجام سال 2019

به گزارش کی آنلاین، با ورود به نیمه دوم سال 2019 و پشت سر گذاشتن تحریم های آمریکا، شرکت هوآوی همچنان به اهداف بلند مدت خود پایبند بوده و میخواهد تا انتها امسال میلادی رکورد جدیدی را در زمینه عرضه گوشی های هوشمند در بازار جهانی به ثبت برساند.

فروش بیش از 270 میلیون گوشی هوآوی تا سرانجام سال 2019

هرچند شرکت هوآوی در سال 2019 با مشکلاتی نظیر تحریم های تجاری آمریکا روبرو شد، ولی علی رغم این موانع، مدیران هوآوی اعلام کردند که این شرکت تا خاتمه سال 2019 پیروز به عرضه 270 میلیون گوشی هوشمند در بازار دنیای خواهد شد. رن ژنگفی، بنیانگذار هوآوی در مصاحبه اختصاصی با Yahoo Finance این موضوع را متذکر شد.

در ابتدا هوآوی عرضه 250 میلیون گوشی هوشمند تا خاتمه سال 2019 را برای خود هدف قرار داده بود. با این حال، به نظر می رسد که هوآوی اهداف خود را گسترش داده و میخواهد تا تعداد گوشی بیشتری تا خاتمه امسال میلادی به بازارهای دنیای عرضه کند. در صورت دستیابی به آن، به احتمال قوی هوآوی از اپل پیشی خواهد گرفت، به این معنی که هوآوی تبدیل به بزرگترین سازنده گوشی در دنیا خواهد شد. در سال گذشته، شکاف بین Huawei و Apple در فروش گوشی های هوشمند به 2.8 میلیون واحد کاهش یافته که پایین ترین نقطه با توجه به اطلاعات IDC است.

مدتی پیش رئیس جمهوری ایالات متحده از مواضع خود در مورد تحریم های تجاری هوآوی عقب نشینی کرد. به همین دلیل تجارت شرکت های آمریکایی از جمله گوگل با هوآوی به حالت عادی برگشت و دیگر محدودیتی برای ثبت لایسنس اندروید بر روی گوشی های هوشمند این برند وجود ندارد.

اطلاعات IDC نشان می دهد که Huawei در سال 2018 حدود 206 میلیون گوشی عرضه می نماید. این نشان می دهد که با رشد 20٪ این شرکت می تواند در امسال حدود 250 میلیون گوشی تلفن همراه را عرضه کند.

از سوی دیگر، به گفته گو مینگهو، یکی از تحلیل گران معروف بازار دنیای موبایل پس از آنکه هوآوی توانست گواهی سرویس های موبایلی گوگل (GMS) را مجدداً به دست آورد؛ با از سرگیری فروش محصولات هوآوی در اروپا منجر به فروش بیشتر محصولات آن خواهد شد.

مینگهو معتقد است که با توجه به بازگشت حق ثبت لایسنس های اندروید بر روی محصولات هوآوی، این شرکت تا خاتمه سال 2019 پیروز به عرضه 260 میلیون گوشی هوشمند در بازار دنیای خواهد شد.

به اعتقاد گو مینگهو یکی از دلایل اصلی افزایش عرضه گوشی های هوشمند هوآوی در سال 2019 سهم فروش بالای محصولات هوآوی در بازار بزرگ کشور چین است. همچنین بازگشت گوشی های هوشمند میان رده و مالی هوآوی به بازار کشورهای خارجی، این شرکت را به اهدافش نزدیکتر می نماید. اعمال تحریم ها از سوی دولت آمریکا باعث شد تا هوآوی استراتژی فروش قدرتمندتری را اجرا کند. از طرفی با توقف روند تحریم ها از سوی آمریکا، فروش گوشی های هوشمند هوآوی توسط فروشگاه ها و اپراتورها در کشورهای خارجی از سر گرفته شده است.

تمام این موارد روی افزایش روزافزون عرضه محصولات هوآوی در بازار دنیای تاثیر مستقیم دارد. طبق ادعای گو مینگهو، حتی اگر هوآوی در امسال میلادی پیروز به همکاری مجدد با گوگل نمی شد، عرضه دنیای گوشی های هوشمند این برند تا خاتمه امسال میلادی به 230 میلیون دستگاه می رسید. البته با توجه به حذف تحریم ها این موضوع منتفی شده و شرکت های آمریکایی پیروز به اخذ یا در حال دریافت مجوز از وزارت بازرگانی این کشور برای از سرگیری روابط تجاری خود با هوآوی هستند.

در نتیجه براساس تحلیل های IDC و گو مینگهو ، هوآوی توانایی ارائه 270 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در خاتمه سال 2019 را خواهد داشت که این شرکت را تبدیل به رقیبی جدی و خطرناک برای کسب مقام بزرگترین شرکت تولیدکننده گوشی های هوشمند در دنیا می نماید. دستیابی به این صندلی با توجه به پیشرفت روزافزون این برند در بازار دنیای غیرممکن به نظر نمی رسد.

منبع: همگردی
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 274

به "فروش بیش از 270 میلیون گوشی هوآوی تا سرانجام سال 2019" امتیاز دهید

1 کاربر به "فروش بیش از 270 میلیون گوشی هوآوی تا سرانجام سال 2019" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش بیش از 270 میلیون گوشی هوآوی تا سرانجام سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید