سلامت دهان یکی از شاخص های مورد توجه سازمان بهداشت جهانی است

به گزارش کانلاین، رئیسی گفت: سازمان بهداشت جهانی 85 مداخله موثر بر کاهش بار بیماری ها را فهرست نموده است که یکی از آنها سلامت دهان و دندان است.

سلامت دهان یکی از شاخص های مورد توجه سازمان بهداشت جهانی است

به گزارش

علیرضا رئیسی در همایش کشوری کارشناسان مسئول بهداشت دهان و دندان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با بیان این مطلب، گفت: در ایران اقدامات خوبی طی چند سال گذشته به ویژه چهار سال اخیر در این زمینه صورت گرفته است.

رئیسی اضافه نمود: طرح دندان های عاری از پوسیدگی در گروه هدف ما که افراد زیر 14 سال هستند انجام می گردد که در آینده تاثیر بسیار خوبی در پائین آمدن شاخص پوسیدگی خواهد داشت.

وی ادامه داد: تعداد فارغ التحصیلان دندانپزشکی در کشور به اندازه کافی وجود دارد و باید با اجرای طرح واگذاری مراکز دندانپزشکی با همکاری بخش خصوصی در شیفت عصر، از این فرصت استفاده کرد.

رئیسی بیان داشت: بالغ بر 3200 واحد دندانپزشکی در کشور موجود است که با محاسبه گروه های هدف و تقسیم تعداد یونیت ها، هر دندانپزشکی در طرح عاری از پوسیدگی اگر به طور میانگین کمتر از دو بیمار ویزیت کند، کافی است.

معاون بهداشت وزارت یهداشت گفت: 90 درصد مراکز دندانپزشکی در شیفت عصر تعطیل هستند. اگر خدمات دندانپزشکی در این شیفت فعال گردد یاری بزرگی در کاهش هزینه های سطوح 2 و 3 و کاهش هزینه ها از جیب مردم خواهد داشت.

وی گفت: سازمان بهداشت جهانی 85 مداخله موثر بر کاهش بار بیماری ها را به ویژه در بیماری های غیرواگیر فهرست نموده است که از بقیه شاخص ها مهم تر است که یکی از آن ها سلامت دهان و دندان است.

رئیسی در سرانجام اعلام نمود در آینده نزدیک جشن مدارس عاری از پوسیدگی با حضور وزیر بهداشت و وزیر آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 670

به "سلامت دهان یکی از شاخص های مورد توجه سازمان بهداشت جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلامت دهان یکی از شاخص های مورد توجه سازمان بهداشت جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید