حمله عجیب پلاتینی به اینفانتینو

به گزارش کانلاین، میشل پلاتینی معتقد است جانی اینفانتینو سال 2015 میلادی به لطف روابط پشت پرده با دادستان سوئیس توانست جایگاه ریاست فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) را تصاحب کند. پلاتینی در آن موقع با شکایت فیفا به اتهام دریافت رشوه از سپ بلاتر، رئیس معزول فیفا 4 سال محروم شد.

حمله عجیب پلاتینی به اینفانتینو

رئیس پیشین اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در این رابطه گفت: اینفانتینو و میشل لائوبر (دادستان سوئیس) معتقدند که غیرقابل دسترسی و بالاتر از قانون هستند.

بر اساس افشاگری های اخیر، اینفانتینو و لائوبر جلسه های غیررسمی با هم داشته اند که ابهام حقوقی درباره تبانی فیفا و سیستم قضایی یک کشوری ایجاد می نماید.

میشل پلاتینی گفت: فکر می کنم میشل لائوبر فهمیده که از خطوط قرمز عبور نموده است. به نظرم جانی اینفانتینو هم اکنون باید استعفا دهد. مشکل اینجاست که او با تکیه بر فرصت طلبی و بدون مشروعیت پست ریاست فیفا را به دست آورد. بنابراین او هر کاری برای حفظ این سمت انجام می دهد. اینکه در گذشته قربانی یک توطئه شدم برای من روشن است. همه می دانند پست ریاست فیفا در سال 2016 با اکثریت آراء باید به من می رسید.

وی افزود: اینفانتینو در ابتدای سال 2015 به طرز ماهرانه ای و روابط پشت پرده ای با اطمینان از اینکه من از صحنه رقابت ریاست فیفا حذف می شوم، وارد عرصه شد.

مصاحبه پلاتینی در حالی امروز منتشر شد که قرار است کمیته قضایی مجمع فدرالی سوئیس درباره برکناری میشل لائوبر از سمت دادستانی به خاطر جلسه های غیررسمی با جانی اینفانتینو تصمیم بگیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1027

به "حمله عجیب پلاتینی به اینفانتینو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله عجیب پلاتینی به اینفانتینو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید