برندگان طرح های فروش برای احراز هویت باید چه اقدامی کنند؟

به گزارش کی آنلاین، براساس دستور العمل ستاد ملی مبارزه با کرونا مراکز تعویض پلاک خودرو تا اطلاع بعدی تعطیل هستند. این در حالی است که برندگان طرح های فروش فوق العاده خودروسازان باید برای احراز هویت محل سکونت خود به این مراکز مراجعه کنند. اگر چه، این مورد مانع از تکمیل مراحل ثبت نام از طریق مشتری نمی شود. ایران خودرو در مورد این مسئله، به خبرنگاران پاسخ داد.

برندگان طرح های فروش برای احراز هویت باید چه اقدامی کنند؟

خبرنگاران - مهدی درفشی: براساس دستور العمل ستاد ملی مبارزه با کرونا مراکز تعویض پلاک خودرو تا اطلاع بعدی تعطیل هستند. این در حالی است که برندگان طرح های فروش فوق العاده خودروسازان باید برای احراز هویت محل سکونت خود به این مراکز مراجعه کنند. اگر چه، این مورد مانع از تکمیل مراحل ثبت نام از طریق مشتری نمی شود. ایران خودرو در مورد این مسئله، به خبرنگاران پاسخ داد.

ایران خودرو در اینباره چه می گوید؟

در زمان تعطیلی مراکز نقل و انتقال خودرو، برای به روز رسانی و احراز هویت محل سکونت، کارگزار باید با کپی مدارک مشتری ممهور به مهر کنندگی، به مرکز شماره گذاری مستقر در ایران خودرو مراجعه کند.

تعطیلی مراکز تعویض پلاک چه تبعاتی دارد؟

در مقاطع زمانی مختلف به علت افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، مراکز تعویض پلاک در کشور تعطیل شدند. تجمع بیش از حد در این مراکز و تعویض پلاک خودرو به روش سنتی، باعث می شود که این گونه مراکز پیش از هر مکان دیگری تعطیل شوند.

بنابراین، خریدار امکان تعویض پلاک خودرو را نخواهد داشت و خودرو با وکالت مدت دار، از طریق فروشنده به خریدار منتقل می شود. در مدتی که امکان تعویض وجود ندارد، خریدار ناچار به تردد با پلاک فروشنده است.

طبیعتا هر گونه تخلف که از طریق فروشنده صورت بگیرد، روی پلاک فروشنده ثبت می شود. مضاف بر آن، اگر پلاک دارای سابقه شکایت باشد، خریدار هم هنگام تعویض پلاک دچار مشکل خواهد شد. بنابراین باید تدابیری اندیشیده شود تا خرید و فروش خودرو در چنین مواقعی با سهولت انجام شود.

البته اخیرا نوبت دهی مراکز تعویض پلاک به صورت اینترنتی شده و نسبت به گذشته، این یک پیشرفت محسوب می شود. برگه بازدید از خودرو هم هنگام ورود به مرکز تعویض پلاک صادر و به مراجعه کننده تحویل داده می شود.

چرا قبل از خرید خودرو دست دوم باید از پلیس امنیت اخلاقی استعلام گرفت؟
منبع: بیت ران
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1738

به "برندگان طرح های فروش برای احراز هویت باید چه اقدامی کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برندگان طرح های فروش برای احراز هویت باید چه اقدامی کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید