افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای تهران

به گزارش کانلاین، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (20 مردادماه) با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل لازم، شرایط برای انجام واکنش های فتوشیمیایی مهیا می شود و بین ساعات 14 الی 18 افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد که نسبت به روز پیشین از میزان بالاتری برخوردار خواهد بود.

افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای تهران

به گزارش کانلاین نتایج حاصل از پیش بینی شرایط هواشناسی و کیفیت هوا برای شهر تهران حاکی از کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه امروز(20 مرداد ماه) ژاست که همراه با ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها را فراهم می کند.

بر این اساس با توجه به افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن در برخی اوقات امروز (20 مردادماه) احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس در برخی مناطق شهر تهران دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به تدریج با تغییر شرایط جوی در عصرگاه امروز (20 مردادماه) برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد خواهد بود که در بهبود نسبی وضعیت کیفیت هوا تاثیرگذار خواهد بود. هرچند افزایش حجم ترافیک در شبانگاه یکشنبه سبب کاهش موقتی کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پایتخت می شود.

رفته رفته همراه با کاهش میزان ناپایداری جوی تا صبحگاه روز دوشنبه (21 مردادماه) افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه دور از انتظار نخواهد بود که با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل این شرایط موقتی خواهد بود.از این رو انتظار می رود در کنار کاهش حجم ترافیک در روز دوشنبه، افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در طول روز، کاهش محسوس دما و افزایش ابر طی برخی ساعات شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن را محدود شود و وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری نسبت به امروز قرار گیرد.

میانگین کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته 90 و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم اکنون 80 و هوا در شرایط سالم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 258

به "افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید