استفاده از ربات ها در عمل جراحی افزایش می یابد

به گزارش کی آنلاین، بیمارانی که تحت عمل اندام های داخل سینه خود قرار می گیرند (جراحی های قفسه سینه) اغلب دوره های بهبودی طولانی مدت را تحمل می نمایند و اقدامات پزشکان حین جراحی و به صورت پیچیده ای انجام می شد، اما برای بعضی از این جراحی ها در امسال در سیستم مراقبت های بهداشتی امور سربازان قدیمی کلمبیا در کارولینای جنوبی، برش هایی ایجاد شد و قسمت داخلی بیماران با بازوهای یک ربات مورد جراحی نهاده شد.

استفاده از ربات ها در عمل جراحی افزایش می یابد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از خبرنگاران، سیستم جراحی رباتیک Da Vinci XI ماه هاست که با انجام مراحل درمانی به پرسنل پزشکی اداره معلولان در آنجا یاری می نماید و طبق گفته افراد مسئول، این دستگاه ها می تواند سطح جدیدی از دقت را ایجاد کند و بهبودی بیماران را تسریع بخشد.

دکتر JW R. Bolton، رئیس بخش جراحی روز آدینه گفت: شواهد قریب به اتفاق نشان داده است که بعضی از اعمال نتایج جراحی با استفاده از ربات در مقایسه با روش های سنتی دارای نتایج جراحی برابر یا بهتر است. کلمبیا VA می خواست آخرین فناوری پیشرفته موجود در بیمارستان های بخش خصوصی را به معلولان ارائه دهد و مراقبت از بیمار را برای معلولانی که احتیاج به جراحی دارند، بهبود بخشد. بخش جراحی و سیستم مراقبت های بهداشتی امکان معرفی یک برنامه جراحی مبتنی بر رباتیک را طی چند سال آنالیز کرد و بر اساس آن، سیستم گسترده تر مستقر در کلمبیا اخیرا به طور مستقیم با دفتر مرکزی VA همکاری نموده تا برنامه جدید را ایجاد کند. بولتون شرح داد که در سرانجام سال اقتصادی 2019، فرصتی برای خرید سیستم جراحی رباتیک به قیمت تقریبی 2/3 میلیون دلار به وسیله بودجه تسهیلات فراهم شد.

روش های سنتی تر در عمل های قفسه سینه می تواند به اقدامات طولانی و ناراحت کننده در بیمارستان و بیش از آنچه به وسیله این دستگاه یاریی اتفاق می افتد، احتیاج داشته باشد. در این روش، ربات به وسیله یک صفحه کنترل مانند بازی راهنمایی می گردد. این ابزار فناوری قادر است چهار برش کوچک ایجاد کند که به وسیله آن چهار بازوی رباتیک آن قرار داده شده است. بولتون گفت: از مارس 2020، برنامه جراحی رباتیک Columbia VA بیش از 60 عمل جراحی رباتیک را به سرانجام رسانده است. در چنین مدت کوتاهی، کلمبیا VA توانسته است با این جراحی ها نتایج چشمگیری را برای معلولان ما فراهم کند و کیفیت زندگی آن ها را بسیار بهبود بخشد.

یکی از بیماران جراحی رباتیک اخیر که توسط سیستم در کلمبیا تحت درمان قرار گرفته است، جانباز گارد ملی ارتش، رجینالد توماس است. یک عمل جراحی با استفاده از این ربات برای از بین بردن توده ای در قفسه سینه وی در روز پنجشنبه انجام شد و وی روز آدینه مرخص شد. در گذشته جراحی ها به شکسته شدن قفسه سینه احتیاج داشت. بولتون گفت: کلمبیا VA به دنبال افزایش تعداد موارد جراحی رباتیک مناسب برای جراحی عمومی (بمثل روده عظیم، معده و فتق) و موارد قفسه سینه (ریه و مری) است. رشد این فناوری می تواند با استخدام متخصصان و افراد آموزش دیده یورولوژیست، متخصصین زنان، کولورکتال و جراحان عمومی عملی گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1377

به "استفاده از ربات ها در عمل جراحی افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ربات ها در عمل جراحی افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید