احتمال اعمال محدودیت های جدید در خوزستان

به گزارش کانلاین، خبرنگاران/خوزستان سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان از احتمال اعمال محدودیت های جدید در استان بنا بر پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خبر داد.

احتمال اعمال محدودیت های جدید در خوزستان

رضا نجاتی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص اعمال محدودیت های جدید در خوزستان با توجه به افزایش ابتلا به کرونا، اظهار کرد: روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پیشنهادهای خود در خصوص اعمال محدودیت ها را ارائه می دهد اما تا به امروز پیشنهادی ارائه نکرده است. البته اعمال محدودیت در یک استان یا یک شهر، چندان تاثیرگذار نیست و بنابراین باید محدودیت ها در کل کشور اعمال شوند.

وی در خصوص احتمال اعمال محدودیت تردد بین شهری در خوزستان، افزود: هر احتمالی وجود دارد. این تصمیم گیری ها بستگی به رفتار مردم دارد. هر چند اگر محدودیت اعمال شود اما مردم رعایت نکنند، تاثیرگذار نخواهد بود.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: پارک ها را به نشانه خطر خاموش کرده ایم اما مشاهده می کنیم که مردم در پارک ها حضور دارند و بعضا چراغ همراه خود آورده اند؛ چنین رفتاری جای تعجب دارد. زمانی که پارک ها خاموش می شوند یعنی مردم نباید در این مکان حضور پیدا کنند و قرار نیست دور پارک ها را دیوار بکشیم.

وی شرح داد: همه باید کرونا را جدی بگیریم و درک کنیم که کرونا با هیچ کس تعارفی ندارد. این آمار ابتلا و مرگ و میر کرونا ناشی از همین بی توجهی ها است.

نجاتی بیان نمود: دشمنی که از خارج از مرز به کشوری حمله می کند و مردم را به قتل می رساند، هیچ تفاوتی با فردی که وارد مجموعه ای می شود که نباید بشود، ندارد.

وی افزود: تا زمانی که مردم رعایت نکنند، هر چه محدودیت اعمال شود فایده ای ندارد. گاهی محدودیت اعمال می شود اما مردم بار سفر خود را می بندند. اگر این فرایند ادامه یابد زمانی فرا می رسد که شاید بیمارستان ها جایی برای بستری نداشته باشند و در آن زمان مردم متوجه می شوند که چه اشتباهی کرده اند و دیگر دیر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1280

به "احتمال اعمال محدودیت های جدید در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال اعمال محدودیت های جدید در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید