25 ورزشکار خوش اندام شاخص دنیا

به گزارش کی آنلاین، نشریه اسپورت ایلاستریت 25 ورزشکار خوش اندام دنیا را که در رشته های ورزشی مختلفی فعالیت می نمایند معرفی کرد.

25 ورزشکار خوش اندام شاخص دنیا

به گزارش خبرنگاران و به نقل از اسپورت ایلاستریت، همه ورزشکاران نخبه در شرایط بدنی فوق العاده ای قرار دارند ، اما وقتی سطح بازی را تراز می کنید و ورزشکاران از همه رشته ها و اندازه ها را مقایسه می کنید، چه اتفاقی می افتد؟

معیارهایی مبنی بر عملکرد 12 ماه گذشته، دوام، رژیم های آموزشی، قدرت، سرعت، استقامت ، انعطاف پذیری و موارد دیگر برای طبقه بندی این ورزشکارها مورد آنالیز قرار گرفتند که در نهایت فهرست 25 ورزشکار خوش اندام شاخص دنیا به ترتیب زیر رده بندی شدند.

25- رایان کروسر (دوومیدانی)

پیش از بازی های المپیک 2016 به رایان کروسر پیشنهاد یک دوره آزمایشی در NFL ارائه شد، اما پس از پیروزیت در تیم دو و میدانی آمریکا، او دیگر هرگز پا به زمین فوتبال نگذاشت. کروسر در ادامه به کسب طلا در رشته پرتاب وزنه در ریو ، آن هم به لطف یک رژیم شدید از جلسات وزنه برداری سنگین، ژیمناستیک و یوگا نائل شد که به او یاری می نماید در حالی که انعطاف پذیر و چابک است ، قدرت داشته باشد.

24- برایسون دی کامبو (گلف)

آنچه را که می خواهید درباره گلف بازان بدون قید و شرط بیان کنید: برایسون دی کامبو 26 ساله تمایل زیادی به حضور و تمرین در استادیوم دارد و بیشتر وقت خود را در باشگاه است. علاوه بر تمرین های فردی زیاد، او بر فعال سازی عضلات، قدرت و آمادگی ذهنی تمرکز دارد.

23- الیود کیپچو، ماراتن

برای دونده کنیایی الیود کیپچو ، سال 2019 سال دستاوردهای تاریخی بود. در ماه اکتبر در یک رویداد آزمایشی غیرقابل قبول، این فرد 35 ساله در یک ساعت ، 59 دقیقه و 40 ثانیه یک ماراتن را طی کرد و تبدیل به اولین نفری شد که برای فاصله 26.2 مایل کمتر از دو ساعت احتیاج دارد. در حال حاضر او در کوشش است تا بتواند در المپیک توکیو شرکت کند و بتواند در المپیک بدرخشد.

22- میشائیل لورنزن، بیسبال

بیش از اینکه او را در زمین بیسبال ببینیم، عادت داریم که میشائیل لورنزن را در باشگاه مشغول تمرین و وزنه زدن ببینیم. او به خاطر تمرین های مداوم در باشگاه معروف است و همه جور تمرین نیز انجام می دهد و این باعث پیروزیتش در رشته ورزشی بیسبال شده است.

21- ژان فرودنو، سه گانه

ژان فرودنو آلمانی در اکتبر سال 2019 عنوان سوم رقابت های کونا را به دست آورد و رکورد این دوره را با زمان 7 ساعت و 51 دقیقه شکست. فرودنو، قهرمان المپیک 2008 ، از زمانی که در سال 2013 و حتی پس از بعضی مواقع در سال 2017 کمی افت داشت، همیشه فرایند صعودی داشته است.

20- جیم والمسلی، دونده

در دوی ماراتن ، جیم والمسلی بین تمرین و روزهای مسابقه رکوردهای بسیار زیادی ثبت کرد. سال جاری، دونده 30 ساله اهل آریزونا برای دومین سال پیاپی رکورد کورس را در ایالات متحده شکست. اکنون، والمسلی کوشش می نماید استقامت و تطبیق پذیری خود را نشان دهد، زیرا کوشش می نماید تا در مسابقات ماراتن المپیک 2020 شرکت کند.

19- ایتالو فریرا، موج سواری

ایتالو فریرا قهرمان دنیا 2019 ،به سرعت خودش را به عنوان ورزشکار درجه یک در این رشته نشان می دهد. این موج سوار برزیلی پرانرژی یکی از قدرتمندترین موج سوارهای دنیا است و در حال حاضر برای بازی های المپیک 2020 با تمرینات پر شدت آماده می گردد. طناب زنی و کار با وزنه از جمله ورزش هایی است که او برای حضور در المپیک خود را آماده می نماید.

18- آرون دونالدو، بیسبال

این بازیکن بسیبال که دو بار به عنوان بهترین بازیکن دفاعی سال در آمریکا انتخاب شده است نیز از لحاظ بدنی از قدرتمندترین افرادی است که در ورزش فعالیت می نماید. به او لقب هالک دادند که توانایی بدنی او را نمایان می نماید. برنامه او بسیار فشرده است و هر روز کلاس های فیزیکی بسیاری قبل از تمرینات بیسبال دارد.

17- کیلیان جورنت، دوی ماراتن

تمرین و ورزش برای این دونده ماراتن اسپانیایی حد و مرز ندارد. می گویند تمرین های او باعث خستگی مربی هایش می گردد. تمرین دو، اسکی و بالارفتن از صخره تنها گوشه ای از تمرین های این ورزشکار است. قهرمان شش دوره با وجود اندام نه چندان گسترده خود، بسیار محکم و سریع است.

16- جیمی باتلر، بسکتبال

گارد تیم میامی در لیگ بسکتبال NBA هر چند الان یکی از بازیکنان باسابقه این لیگ است، ولی همچنان مثل یک جوان تازه وارد تمرین می نماید و انگیزه خود را از دست نمی دهد. او معتقد است تمرینات فشرده از جمله وزنه برداری باعث می گردد او در جریان بازی کنترل بیشتری در زمین داشته باشد و به بهتر شدن شیوه بازی او یاری می نماید.

15- محمد صلاح، فوتبال

بارها پیش آمده است صلاح بعد از گلزنی، پیراهن خود را بالا می دهد و سیکس پک خودش را نشان می دهد. پادشاه مصری به تیمش یاری کرد برای دومین سال پیاپی به فینال لیگ قهرمانان راه یابد و با گلهای خود به تیمش یاری کرد تا در آستانه قهرمانی در لیگ برتر قرار گیرد. صلاح تمرین های خارج از برنامه باشگاه زیادی انجام می دهد تا فیزیک خود را به همین شکل حفظ کند.

14- پاتریک ماهومس، بیسبال

او در 24 سالگی توانسته است قهرمانی در سوپربول را تجربه کند. قدرت و شرایط فیزیکی این بازیکن 24 ساله به کانزاس سیتی یاری کرد تا در سوپربول به رجحان برسد. او در 18 سالگی کارش را آغاز کرد و خیلی سریع توانست با تمرین های مداوم خود پله های ترقی را گام به گام پیش ببرد. ماهومس بعضی از تکنیک های آموزش بیس بال و پیشگیری از آسیب دیدگی را در تمرینات فوتبالی خود قرار داده است تا مطمئن گردد که بازوها و شانه های او قوی و منعطف باشد.

13- کونور مک گریگور، UFC

کونور مک گرگور 31 ساله پس از بازنشستگی از MMA در سال 2018 پس از مبارزه خود با حبیب نورماگمدوف ، در ژانویه سال 2020 بازگشت پیروزمندانه به هشت ضلعی داشت و توانست در UFC شماره 246 خود در تنها 40 ثانیه حریف خود را شکست دهد. با این پیروزی، مک گرگور نشان داد قدرت ضربات خود را به خوبی حفظ نموده است و در این مدت با تمرین شدید خود را در بهترین حالت نگه داشته است.

12- رافائل نادال، تنیس

در سال 2019 ، رافائل نادال 33 ساله مسن ترین بازیکنی شد که فصل ATP را در خاتمه سال به عنوان مرد شماره یک به خاتمه رساند ، نادال یک ورزشکار سرسخت و خستگی ناپذیر است. او در این سال نیز در گرنداسلم ها فوق العاده ظاهر شد و برای اسپانیا در دیویس کاپ درخشید تا نشان دهد تمرین و شرایط جسمانی تا چه اندازه در این سن و سال به او یاری می نماید.

11- دریک هنری، بیسبال

مربی های هنری می گویند بدن او برای این رشته ورزشی ساخته شده است و انگار او کاملا برای تمرین و ورزش کردن است. هر چند هنری از جثه بسیار خوب مادرزاد برخوردار است ولی این باعث نشده که او قید تمرین های سخت و طاقت فرسا را بزند و به واسطه همین، او یکی از سرآمدهای NFL است.

10- کالب درسل، شنا

این شناگر آمریکایی در رقابت های قهرمانی دنیا پیروز به کسب 8 مدال طلا شد که یک رکورد محسوب می گردد و توانست رکورد مایکل فلپس را بشکند. او یکی از امیدهای آمریکا برای المپیک توکیو 2020 است . این شناگر 23 ساله با قدرت خودش را برای المپیک آماده می نماید تا یکی از ستاره های این رشته ورزشی در توکیو باشد.

9- لبرون جیمز، بسکتبال

لبرون جیمز فوق ستاره تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز ملقب به پادشاه NBA، توانست رکورد 9 هزار پاس گل و 9 هزار ریباند را برای نخستین بار در تاریخ این رقابت ها به نام خود ثبت کند. بازیکن پست چهار تیم لیکرز تنها بسکتبالیستی است که به این رکورد دست یافته است. او همچنین در این فصل با عبور از کوبی برایانت افسانه ای سومین بازیکن امتیاز آور تاریخ مسابقات NBA شد.

8- جردن باروز، کشتی

قهرمان دو دوره بازیهای المپیک، عملکرد ضعیفش در ریو 2016 را به دست فراموشی سپرده است و در حال بازگشت قدرتمندانه ای واقع شده است. او شکست در ریو 2016 را به عنوان انگیزه بزرگی برای خود در نظر گرفته است تا بتواند در توکیو جبران کند و به همین خاطر تمرینات پرفشار او در یوگا، وزنه برداری و باشگاه در کنار کشتی سبب شده است تا خیلی ها به پیروزیت این کشتی گیر در توکیو امیدوار باشند.

7- جان جونز، UFC

او نزدیک به یک دهه است که توانسته از کمربند قهرمانی خود در سبک وزن UFC دفاع کند و در فوریه نیز در بازی برابر دومنیک ریس پیروز به دفاع از عنوان قهرمانی خود شد تا ثبات بالای خود را در این رشته نشان دهد. لقب استخوان ممکن است در ابتدا گول زننده باشد چون او عضلات قوی و زیادی دارد.

6- کریستین کولمن، دو و میدانی

این دونده سریع آمریکایی توانست در رقابت های قهرمانی دنیا در 100 متر با رکورد 9.76 ثانیه مدال طلا را به دست بیاورد و حالا نیز به درخشش در توکیو چشم دوخته است. او در 3 دوره آزمایش دوپینگ شرکت نکرد تا تردید ها نسبت به ششمین مرد سریع دنیا وجود داشته باشد ولی آژانس ضددوپینگ آمریکا به او اجازه رقابت داده است.

5- کریستیانو رونالدو، فوتبال

خوش اندام تر از رونالدو در بین فوتبالیست ها نداریم. سرعت، قدرت، توان، پرس و همه چیز در بازی کریستیانو رونالدو دیده می گردد. تمام این مسائل به گفته خیلی از نزدیکان رونالدو به خواب مناسب و دقیق، تمرین و تمرین و تمرین بستگی دارد و البته رژیم غذایی که او دنبال می نماید.

4- کانلو آلوارز، بوکس

وقتی از قدرت مشتزنی و توان و استقامت صحبت می کنیم دقیقا از این بوکسور مکزیکی صحبت می کنیم که 2019 را با قدرت آغاز و به خاتمه برد و توانست در میان وزن بوکس توان بالای خود را بار دیگر نشان دهد.

3- مت فریزر، کراس فیت

برای چهارمین سال پیاپی ، مت فریزر 30 ساله در بازی های کراس فیت 2019 ، به عنوان خوش اندام ترین ورزشکار روی کره زمین معرفی گردید و به ریچارد فونینگ به عنوان تنها کسی که در این رویداد برای چهار سال پیاپی در صدر رسید ، پیوست. فریزر با تسلط بر انواع چالش های تناسب اندام ، این عنوان را به دست آورد ، او در حال تاریخ سازی است و با تمرین های مداوم و حساب شده به دنبال فتح قله های دیگری است.

2- نواک جوکوویچ، تنیس

او با شکست دادن دومینیک تیم توانست گرنداسلم های خود را به عدد خیره کننده 17 برساند. نوله در این سال دو قهرمانی مهم و 3 قهرمانی ATP به دست آورد و به تالار افتخاراتش افزود. این ورزشکار 32 ساله استراتژی های زیادی برای تمرین کردن دارد تا بتواند قدرت و سرعت را در بازی خود کنترل کند و بتواند حریفش را نیز به تسلط دربیاورد.

1- جیانیس آنتکومپو، بسکتبال

اندام و شکل ترسناک او در هر رشته ورزشی باعث می گردد تا حریفش را به دلهره بیندازد. ستاره میلواکی باکس اکنون خود را به عنوان ستاره NBA نشان داده است. در این فصل ، آنتکومپو تقریبا در هر جنبه ای از بازی بهبود یافته است ، از پرتاب سه امتیازی گرفته تا میدان داری. او می تواند از هر نقطه از زمین گل بزند ، می تواند از بیرون پرتاب کند و یک بازیکن پویا باشد، به همین دلیل این بازیکن 25 ساله در خاتمه سال جایزه MVP را کسب کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 779

به "25 ورزشکار خوش اندام شاخص دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 ورزشکار خوش اندام شاخص دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید