موز عامل افزایش وزن است یا کاهش آن؟

به گزارش کی آنلاین، موز حاوی عناصری که موجب چاقی می شود نیست، اما خوردن بیش از حد هر ماده غذایی می تواند باعث افزایش وزن شود و این افزایش وزن به دلیل افزایش کالری مصرف شده است.

موز عامل افزایش وزن است یا کاهش آن؟

باتوجه به اینکه گفته می شود موز یکی از میوه هایی است که باعث چاقی می شود، آیا این میوه لذیذ واقعا باعث افزایش وزن می شود و یا بالعکس باعث کاهش وزن می شود؟

چگونه می توانید موز را میل کنید که به افزایش وزن شما کمک کند، ارزش غذایی که موز برای بدن فراهم می کند چه مقدار است، پاسخ این سوالات را در این گزارش دنبال کنید.

در حقیقت، موز حاوی عناصری که موجب چاقی می شود نیست، اما خوردن بیش از حد هر ماده غذایی می تواند باعث افزایش وزن شود و این افزایش وزن به دلیل افزایش کالری مصرف شده است؛ بنابراین اگر از طرفداران موز هستید، می توانید آن را به عنوان یک عنصر کمک کننده به افزایش وزن اصولی در رژیم غذایی خود بگنجانید.

عکس آنچه گفته شد، همچنین می توان با خوردن به اعتدال موز نیز آن را به رژیم های کاهش وزن اضافه کرد. این تعداد کالری مصرفی شماست که میزان افزایش یا کاهش وزن شما را مشخص می کند و هدف شماست که مشخص می کند موز یا سایر مواد غذایی باعث کاهش یا افزایش وزن شما می شود.

یک موز کوچک حاوی 90 کالری است، در حالی که یک موز بزرگ حاوی 121 کالری است، بنابراین اگر می خواهید وزن خود را افزایش دهید، می توانید هر روز علاوه بر رژیم منظم، دو عدد موز بزرگ نیز بخورید، این مقدار حدود 242 کالری به کالری دریافتی روزانه شما می افزاید که این مقدار برای افزایش وزن شما کافی است.

منبع: فرادید
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1437

به "موز عامل افزایش وزن است یا کاهش آن؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موز عامل افزایش وزن است یا کاهش آن؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید