مردم 10 روز دیگر تحمل نمایند

به گزارش کانلاین، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فراوری نیروی برق حرارتی گفت: علیرغم افزایش دما و مصرف بالا شرایط نیروگاه ها نرمال است اما از مشترکان تقاضا داریم طی 10 روز آینده به مدیریت مصرف توجه داشته باشند.

مردم 10 روز دیگر تحمل نمایند

محسن طرزطلب در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به آخرین شرایط نیروگاه های کشور، اظهار کرد: در حال حاضر نیروگاه شرایط عادی دارند و مسئله ای در فرایند فراوری برق وجود ندارد و رکوردشکنی مصرف برق آسیبی به نیروگاه ها وارد نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه پیش بینی می گردد که نیروگاه ها توان مقابله با افزایش مصرف را داشته باشند، توضیح داد: نگرانی برای زمانی است که حادثه ای در یک یا چند نیروگاه اتفاق افتد و مشکلاتی را ایجاد کند؛ در غیر این صورت نگرانی خاصی برای تامین برق کشور وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فراوری نیروی برق حرارتی با بیان اینکه نگرانی از این بابت است که متوسط میانگین دمای هوا در کل کشور افزایش یابد، اضافه نمود: هر یک درجه میانگین وزنی که افزایش می یابد 1800 مگاوات بر میزان مصرف برق اضافه نموده می گردد.

1800 مگاوات به ظرفیت نیروگاه ها اضافه شد

طرزطلب اضافه نمود: وقوع گرمای بیش از حد ممکن است در فراوری برق پایدار و مستمر ایجاد مشکل کند. علاوه بر این در حوزه های پست، انتقال و بحث های توزیع نیز ممکن است مشکلاتی به وجود آید که مدیریت مصرف برق و همکاری مشترکان می تواند این موضوع را سامان بخشد.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت نیروگاه ها در پیک سال جاری، اظهار کرد: از پیک سال گذشته تا کنون حدود 1800 مگاوات به ظرفیت نیروگاه های کشور اضافه شده است.

خاموشی های سال 97 تکرار نمی گردد

وی در پاسخ به این سوال که وقوع خاموشی های برنامه ریزی شده همچون سال 1397 چقدر است؟ گفت: با همکاری مردم و شرایط موجود به نظر نمی رسد که شاهد خاموشی های برنامه ریزی شده باشیم. در آن سال بحث این بود که به دلیل کمبود بارش ها نمی توانستیم از حداکثر نیروگاه های برق آبی استفاده کنیم.

به گفته وی کسری منابع آب موجب شد تا در سال 1397 تنها نیمی از ظرفیت برق آبی ها استفاده گردد که اکنون این شرایط وجود ندارد و اگر مردم همکاری داشته باشند تا 10 روز آینده که دمای هوا افت پیدا می نماید می توانیم این شرایط را پشت سر بگذاریم؛ چراکه معمولا از 15 مرداد به بعد دمای هوا کاهش می یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1122

به "مردم 10 روز دیگر تحمل نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم 10 روز دیگر تحمل نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید