متأسفانه موسیقی حال وهوای خوبی ندارد

به گزارش کی آنلاین، دانشگاه هنرهای سنتی ایرانی - اسلامی استاد فرشچیان در مرحله ابلاغ اساسنامه است و امیدواریم تا انتها سال جاری راه اندازی گردد.

متأسفانه موسیقی حال وهوای خوبی ندارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدحسین ایمانی خوشخو - رییس این کمیسیون - گفت: دانشگاه هنرهای سنتی ایرانی اسلامی استاد فرشچیان که از اقدامات کمیسیون هنر و معماری است و در این کمیسیون آنالیز و نهایی شد، در مرحله ابلاغ اساسنامه است که به زودی اساسنامه آن از سوی رییس جمهور به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابلاغ می گردد. خوشبختانه بخشی از مقدمات اجرایی آن نیز از سوی سازمان میراث فرهنگی فراهم شده و امیدواریم تا خاتمه سال جاری این دانشگاه راه اندازی گردد و نظام آموزش عالی با ایده های جدید در زمینه هنرهای سنتی وارد گردد.

او با اشاره به اسناد هنری تدوین شده در کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار کرد: سند معماری اسلامی - ایرانی که در این کمیسیون با نظر اعضا، معماران و کارشناسان تهیه شد، برای آنالیز و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در دستور کار واقع شده است و در جلسات آینده شورا آنالیز می گردد. امیدواریم پس از تصویب این سند، سایر اسناد نیز که برای ساماندهی و هماهنگی فعالیت های هنری تهیه شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی آنالیز و تصویب گردد تا از ابهام ها و ناهماهنگی های عرصه هنر جلوگیری گردد.

رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه به مسایل موسیقی نیز اشاره نمود و اضافه نمود: متاسفانه امروز موسیقی حال و هوای خوبی ندارد که این شرایط دلایل گوناگونی دارد و ضروری است هنرمندان، مدیران و نهادها در فضای مناسب و با تدبیر و هماهنگی برای حل مسایل موسیقی کوشش نمایند.

او با اشاره به برگزاری چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت و قدردانی از برگزارنمایندگان آن، اضافه نمود: با برگزاری این جشنواره و با توجه به این که کشورهای متعددی امروز مفهوم مقاومت را تجربه و لمس می نمایند، این ژانر سینمای مقاومت از ایران، در جهان شناخته خواهد شد. خوشبختانه جشنواره سال جاری هم با مشارکت و همراهی طیف های مختلف هنرمندان سینما و سینماگران شاخص برگزار گردید که نشان می دهد، هر اتفاقی در هر جای جهان رخ دهد، هنر متعهد سهم و نقش خودش را به شکل اثربخش ایفا می نماید.

در این جلسه کمیسیون هنر و معماری، محمدحسین نیرومند - مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس - و محمد خزاعی - دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت - از فرایند و نحوه برگزاری جشنواره گزارش هایی را ارائه کردند و محمدعلی خبری - عضو کمیسیون هنر و معماری - نیز گزارش آنالیز شرایط و مسایل موسیقی کشور در زمینه های مختلف قانونی، نهادها، مدیریت، پژوهش، آموزش، انتشارات، نقد و ... را اعلام کرد.

اعضای کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز نظرات و دیدگاه های خود را درباره گزارش های مطرح شده اعلام کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 783

به "متأسفانه موسیقی حال وهوای خوبی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متأسفانه موسیقی حال وهوای خوبی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید