روزنامه جوان: رامبد جوان مقصر نیست؛ مقصر کسی است که مهر تایید بر او زده ، این همه دختران محجبه و پسران مذهبی انقلابی که موافق اهداف کشورند؛ چرا آن ها را بر سر کار نمی آورید؟

به گزارش کانلاین، روزنامه جوان نوشت: سالهاست شاهد دو چهره متفاوت از بازیگران و هنرمندان جلوی دوربین صدا و سیما و پشت آن هستیم.

روزنامه جوان: رامبد جوان مقصر نیست؛ مقصر کسی است که مهر تایید بر او زده ، این همه دختران محجبه و پسران مذهبی انقلابی که موافق اهداف کشورند؛ چرا آن ها را بر سر کار نمی آورید؟

عادت کرده ایم که هرکسی در تلویزیون چیزی بگوید و پشت سر حرف خودش را نقض کند و بعد هم حرف از صلاح و مصلحت و ایجاب شغلی و ... بزند.

و، اما در مورد رامبد جوان و همسرش، که اخیرا مورد توجه رسانه ها و مردم به خاطر سفرشان در ماه آخر بارداری و تصمیم زایمان همسرش در کانادا و پوشش متفاوت وی قرار گرفته اند چه کسی باید پاسخگو باشد؟ چه کسی باید این ذهن آشفته مخاطبان جمهوری اسلامی را سر و سامان دهد؟ چه کسی باید به مخاطب نوجوان که دل به حرف های سلبریتی ها می بندد و چشم بازکرده تا ببیند و اولین قدم های خوب و بد را تجربه کرده و بیاموزد، پاسخ دهد؟ که کدام راست است و کدام دروغ؟ کدام درست است و کدام غلط؟ کدام ارزش است و کدام ضد ارزش؟ این دوگانه ها را خاتمه کجاست؟

آیا وقت آن نرسیده صدا و سیما پس از چهل سال تکانی به خود بدهد؟

چرا صدا و سیما باید یک سری کلمات شعاری را مشق کند و به خورد مخاطب بدهد که خودش در اولین قدم نه قبول دارد و نه اجرا می کند؟ تا کی باید همه چیزمان فرمالیته و صوری باشد؟ تا کی باید به هر مناسبتی که می شود یک سری حرف های کلیشه ای در برنامه ها زده شود که ذره ای از آن ها بوی عمل و رنگ اجرا به خود ندارند.

آیا کافی نیست؟ اشباع نشده ایم از این همه ریا و تزویر؟

مگر کم هستند هنرمندانی که ظاهرشان پشت و جلوی دوربین و یا داخل و خارج کشور یکی باشد؟

پس حوزه هنری این همه سال چه کار دارد می کند؟ این همه دختران محجبه و پسران مذهبی انقلابی که موافق اهداف کشور هستند. چرا آن ها را بر سر کار نمی آورند؟ چرا نباید به آن ها تریبون داد؟

تا کی در هر محفلی بشنویم که هنرمندان محیطشان سالم نیست؟ فساد است ... پس هنرمند انقلابی کجاست؟ تا کی ببینیم در محافل اکران خصوصی فیلم هایشان در ماه مبارک رمضان علنا روزه خواری می کنند؟ پس ناظران کجا هستند؟

حتما باید کار به اینجا بکشد و صدایمان در بیاید و به فکر بیفتیم؟

اما رامبد جوان و امثالهم مقصر نیستند. کسی مقصر است که او را گزینش کرده و مهر تایید او را برای ورود به صدا و سیما زده است. او که مدل زندگیش را دارد. مثل میلیون ها نفر دیگر که در این مملکت دارند زندگی می کنند. سبک زندگیش همین است. بیش از این نباید توقع داشت. اما جای تاسف اینجاست که چگونه همچین فردی با چنین سبک زندگی وارد رسانه عمومی می شود. در معرض دید قرار می گیرد و تریبون برای دروغ هایش در اختیار دارد.

جای حیرت است. مقصر نه اوست و نه امثال او. مقصر همان ها هستند که نمی خواهند رسانه در دست اهلش باشد. مگر نه این است که رسانه ها خصوصا رسانه های عمومی در هر کشوری باید در دست ایدئولوژی حاکم باشند؟

اگر مملکتمان اسلامی است باید رسانه و اهالی آن هم پایبند به قوانین اسلام باشند. باید از حداقلی ترین سبک زندگی اسلامی برخوردار باشند و علنا محارم اسلام را زیر پا نگذارند. این ها بدیهی ترین و ساده ترین چیزی است که باید وجود داشته باشد و ندارد. باید اگر الگوی جوانان می شوند باید اگر حرف از انسانیت و شرف و وطن دوستی می زنند به آن پایبند باشند تا ما جلوی نسل بعد سر خم نکنیم که این ها را نگاه نکن اسلام این نیست و این ها الگوی خوبی برای تو نیستند...، چون دروغ می گویند.

منبع: انتخاب
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 556

به "روزنامه جوان: رامبد جوان مقصر نیست؛ مقصر کسی است که مهر تایید بر او زده ، این همه دختران محجبه و پسران مذهبی انقلابی که موافق اهداف کشورند؛ چرا آن ها را بر سر کار نمی آورید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه جوان: رامبد جوان مقصر نیست؛ مقصر کسی است که مهر تایید بر او زده ، این همه دختران محجبه و پسران مذهبی انقلابی که موافق اهداف کشورند؛ چرا آن ها را بر سر کار نمی آورید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید