تجربه حسی بی نظیر با کفش هوشمند اپل

به گزارش کی آنلاین، گفته می گردد اپل در حال کار بر روی هدست واقعیت مجازی(VR) خود است و اخبار حق ثبت اختراع جدید این شرکت نیز نشان می دهد که این دستگاه خواهد توانست با سایر دستگاه ها از جمله کفش های هوشمند این شرکت جفت گردد.

تجربه حسی بی نظیر با کفش هوشمند اپل

این غول فناوری اخیراً حق اختراع کفش هوشمند(smart footwear) را دریافت نموده است که تجربه یک حس بی نظیر را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد چرا که این کفش ها در حالی که کاربران در دنیای مجازی مشغول فعالیت هستند، بازخورد لمسی را به پای کاربر می فرستد. تصاویر منتشر شده نشان می دهد که این اختراع شبیه یک جوراب یا کفش است که می تواند احساسات مختلفی مانند احساس گرما یا سرما را با استفاده از آهن رباالکتریکی به مناطق مختلف منتقل کند.

انتظار می رود اپل سال آینده هدست واقعیت مجازی 1000 دلاری خود را روانه بازار کند. در گزارش منتشر شده درباره این ثبت اختراع آمده است که این دستگاه هوشمند می تواند همانند یک وسیله جانبی بازی واقعیت مجازی عمل کند تا کاربر حس بهتری را تجربه کند.

این حق اختراع که ممکن است یک کفش یا جوراب باشد احساسات مختلفی مانند سرما همانند هنگام راه رفتن روی زمین کاشی کاری شده یا حس گرما مثل قدم زدن در ساحل در یک روز آفتابی را به کاربر منتقل کند.

اجزای خروجی فناوری لمسی شامل اجزای پیزوالکتریک، اجزای پلیمر الکترواکتیو، محرک های آهنربای الکتریکی و سایر اجزای دیگر خواهند بود. پلیمرهای الکترواکتیو پلیمرهایی هستند که هنگام تحریک توسط یک میدان الکتریکی، تغییر اندازه یا شکل را نشان می دهند. در ادامه توضیحات آمده است که نیروی حاصل از پاهای کاربر ویژگی بازخورد لمسی را فعال خواهد نمود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1532

به "تجربه حسی بی نظیر با کفش هوشمند اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه حسی بی نظیر با کفش هوشمند اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید