اپلیکیشن TIME Immersive برای غوطه ور شدن در خبرها و روایت ها

به گزارش کی آنلاین، آیا تا به حال شده است که در حال خواندن یک گزارش حس کنید که دوست دارید تصاویر مرتبط با آن را ببینید تا بتوانید آن را به طور کامل تجسم کنید؟ یا تابه حال شده است که هنگام خواندن متن یک داستان خبری در فکر خود تصور کنید که آن را با صدای یک گوینده می شنوید که در حال تعریف کردن آن داستان برای شماست؟ به نظر می رسد هر دوی این موارد رویای بیشتر ژورنالیست ها و علاقه مندان به رسانه های نوشتاری است. شاید ایده اصلی اپلیکیشن TIME Immersive هم از همین جا نشأت گرفته باشد.

اپلیکیشن TIME Immersive برای غوطه ور شدن در خبرها و روایت ها

این اپلیکیشن که وابسته به نشریه تایم است، داستان های خود را به وسیله AR و VR برای مخاطبان ارائه می نماید و از این طریق به آن ها یاری می نماید تا این داستان ها را با جزئیات بیشتری ببینند. در واقع این اپلیکیشن در حال حاضر شامل دو داستان اصلی است که منبع اصلی آن ها گزارش های نشریه تایم هستند.

هنگامی که وارد TIME Immersive می شوید، اولین داستان هایی که به آن ها برمی خورید، داستان جنگل های آمازون و سفر به ماه هستند. به نظر می رسد به مرور زمان قصه های نوی به داستان هایی که در این اپلیکیشن تحت پوشش هستند، اضافه می گردد. همان گونه که در ابتدا TIME Immersive تنها شامل گزارش داستان سفر به ماه بود و پس از مدتی گزارش قدم گذاشتن در میان جنگل های بارانی آمازون هم به آن افزوده شد.

هریک از این داستان ها نتیجه همکاری نشریه تایم با نهاد های دیگری مانند موزه هوافضا، استودیو های فیلمبرداری و موارد مشابه هستند. هدف این اپلیکیشن این است که به مخاطبان خود یاری کند تا تجربه ای از ژورنالیسم داشته باشند که با همه تجارب قبلی آن ها فرق دارد. هنگام مشاهده داستان ها در TIME Immersive این اپلیکیشن به دوربین شما دسترسی خواهد داشت و شما باید هنگام مشاهده دوربین گوشی خود را به سمت سطحی صاف و عمودی نگه دارید؛ سپس ناحیه هایلایت شده را برای قرار گرفتن مواردی که در داستان قرار است مشاهده شوند، لمس کنید. بعد از آن می توانید با حرکت دادن گوشی تلفن همراه خود به ماجراجویی و اکتشاف بپردازید.

این اپلیکیشن امکان عکاسی و فیلمبرداری از صحنه هایی که در این زمان می بینید را هم برای شما فراهم نموده است. نکته قابل توجه هنگام استفاده از این اپلیکیشن این است که حتما باید هنگام استفاده از آن گوشی موبایل خود را رو به یک سطح صاف و عمودی نگه دارید تا بتوانید تصاویر را آنگونه که باید، مشاهده کنید. هنگامی که وارد بخشی از داستان می شوید که بر اساس آن داستان روایت می گردد، صدای نریتور را هم می شنوید که توضیحات لازم را به شما می دهد و در مثال سفر به ماه صدا های درون سفینه هم قابل شنیدن است.

داستان سفر به ماه از دو بخش تشکیل شده؛ بخش اول فرود روی ماه که با یک شمارش معکوس، نریشن، تصویر مرحله به مرحله فرود از روی ماه و از داخل سفینه همراه است و در بخش دوم می توانید به ماجراجویی روی سطح ماه بپردازید. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که از شنیدن روایت های کهنه و هیجان انگیز به شیو های نو و ماجراجویانه لذت می برید، حتما این اپلیکیشن تجربه ای به یادماندنی را برای شما رقم خواهد زد.

دانلود از گوگل پلی

دانلود از اپ استور

منبع: هفته نامه شنبه

منبع: یک پزشک
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 2027

به "اپلیکیشن TIME Immersive برای غوطه ور شدن در خبرها و روایت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن TIME Immersive برای غوطه ور شدن در خبرها و روایت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید