انهدام باند جیب بُرهای شرق تهران

به گزارش کی آنلاین، تهران (پانا) - رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران عظیم از دستگیری باند 3 نفره جیب بُرهای شرق تهران و کشف 15 فقره سرقت اطلاع داد.

انهدام باند جیب بُرهای شرق تهران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی اظهار کرد: بیست و نهم بهمن ماه سال گذشته یک شهروند تهرانی به دادسرای ناحیه 15 تهران رفته و با در دست داشتن شکوائیه ای گفت دو روز قبل برای خرید به سوپر مارکت حوالی منزلم واقع در تهران نو مراجعه کردم. پس از خرید برای پرداخت وجه، کارت بانکی خود را در اختیار صاحب مغازه گذاشتم و رمز آن را هم بلند برایش قرائت کردم.

وی نام کرد: شاکی در ادامه داد، در کنار من فرد دیگر هم حضور داشت فروشنده بعد از اینکه خرید من حساب کرد کارت من را روی پیشخوان کنار یک کارت عابر دیگر قرار داد و من بدون توجه به کارت اشتباهاً کارت خود را جا گذاشته و کارت کناری را برداشتم، بعد از تقریباً یک ساعت که به منزل برگشتم مشاهده کردم پیامک های کسر از حساب به گوشیم واصل می گردد آنالیز کردم و کارت را کنترل نمودم که دیدم کارت مربوط به من نیست و مبلغ 55 میلیون ریال از حسابم سرقت شده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: به دستور مقام قضائی پرونده برای رسیدگی تخصصی و کشف جرم به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران عظیم ارسال و در اختیار دایره مبارزه با جیب بری نهاده شد.

این مقام انتظامی توضیح داد: پس از ارجاع پرونده تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم به سوپر مارکت اعزام و آنالیز فیلم های ضبط شده و استعلامات اجرا شده با استفاده و بکارگیری از شیوه های نوین کشف جرم توانستند هویت دزد را شناسایی نمایند به آدرس های بدست آمده اعزام و نهایتاً پیروز به شناسایی محل اختفاء متهم واقع در تهرانپارس شده که با هماهنگی قضائی بیستم اردیبهشت ماه طی عملیاتی غافلگیرانه پیروز به دستگیری دزد به نام ابراهیم شدند.

سرهنگ کارآگاه مجیدی اضافه نمود: ابراهیم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اتهام منتسبه شد لیکن با روبرو شدن با اسناد و مدارک و مستندات لب به اعتراف سرقت کارت عابر شاکی در سوپر مارکت گگردد که در آنالیز سوابق کیفری وی چون دارای سابقه جرائم جیب بری هم بوده از وی تحقیقات مدون بیشتر و با اینکه در زمان دستگیری یک دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 45 میلیون ریال هم از وی کشف شده بود، شماره سریال گوشی مورد استعلام نهاده شد جوابیه واصل حاکی از سرقتی بودن گوشی داشت که سابقه پرونده سرقت پیگیری و شاکی شناسایی و در اظهاراتش گفت: گوشی تلفن همراهم را شب عید در میدان هفت حوض از کیفم سرقت شده است در ادامه بازپرسی و کشف تعدادی از دسته چک و اموال مشکوک و استعلام از مراجع مربوطه مجموعاً تعداد 3 مال باخته دیگر هم شناسایی شدند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در خاتمه گفت: ابراهیم در ادامه بازپرسی به ده فقره سرقت دیگر با همدستی دو تن از دوستانش به نام های وحید و سیامک اعتراف کرد آنها هم شناسایی، دستگیر و به دادسرا معرفی شدند که با صدور قرار تامین مناسب برای تحمل کیفر روانه زندان شدند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1703

به "انهدام باند جیب بُرهای شرق تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام باند جیب بُرهای شرق تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید