استقبال ایرلاین ها از برقراری پروازهای داخلی در فرودگاه امام(ره)

به گزارش کانلاین، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد که با توجه به هماهنگی های انجام شده از هم اکنون آماده انجام پروازهای زائران کربلا و اربعین هستیم و با طرف عراقی هم مذاکراتی انجام داده ایم و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

استقبال ایرلاین ها از برقراری پروازهای داخلی در فرودگاه امام(ره)

به گزارش ایسنا، علی رستمی در نشست خبری امروز به مناسبت هفته دولت در شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار کرد: برقراری پروازهای داخلی یکی از اقداماتی بود که در کنار فراهم کردن زیرساخت ها و ظرفیت های ایجاد شده، محقق شد. نخستین پرواز داخلی در جهت کیش انجام شد و هم اکنون روزهای دوشنبه در جهت مشهد به فرودگاه امام خمینی (ره) و پس از آن به تاجیکستان و بالعکس این پروازها در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: جهت دوم پروازهای داخلی نیز به زودی توسط یک ایرلاین دیگر در حال اجرا است و ایرلاین های داخلی استقبال مناسبی از انجام پروازهای داخلی امام خمینی (ره) نموده اند؛ چرا که برای همه مشتریان از شرکت های هواپیمایی تا مسافران این طرح سود دارد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) همچنین درباره پروازهای اجرا شده برای ارائه خدمات پروازی به زائران کربلا در محرم و اربعین اظهار کرد: با توجه به رویه خوبی که برای پروازهای زیارتی وجود دارد، هر سال افزایش رضایتمندی در این زمینه داریم و برای ماه محرم و اربعین نیز ایرلاین های داخلی و شرکت هواپیمایی عراق هماهنگی های لازم را در این راستا انجام داده اند؛ اما برنامه ریزی برای چگونگی انجام و روند پروازی ایرلاین ها در حیطه وظایف سازمان هواپیمایی است.

رستمی ادامه داد: در مجموعه شرکت فرودگاهی امام خمینی (ره) اعلام آمادگی کردیم که با بهره برداری از ترمینال سلام که ظرفیت پنج میلیون نفری برای ما ایجاد نموده و هم اکنون ظرفیت خالی در فرودگاه امام خمینی (ره) داریم، مسافران بتوانند به وسیله ترمینال های 1 و سلام پروازهای خود را انجام دهند.

به گفته وی ایرلاین هایی که به صورت داخلی و خارجی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) فعالیت دارند به 35 شرکت هواپیمایی می رسند که بعضی از آنها در ایام عید اضافه و مجددا کم می شوند که می توان گفت حدود 50 ایرلاین در این فرودگاه فعال هستند اما به دلایل مختلف بعضی ایرلاین های داخلی اعلام انصراف نموده اند و چند ایرلاین خارجی نیز این فرودگاه را ترک کردند که البته دیگر ایرلاین ها جای آنها را پر نموده و هیچ جهت پروازی در فرودگاه امام خمینی (ره) حذف نشده است؛ چرا که هم اکنون به بیش از 60 کشور دنیا پرواز مستقیم داریم و پروازهای غیرمستقیم نیز به همه کشورها انجام می گردد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر این که چه تسهیلاتی برای رونق پروازهای داخلی به مسافران و ایرلاین ها در نظر گرفته اید؟ گفت: قطعا مردمی که در تهران و اطراف فرودگاه مهرآباد هستند، بهتر است که از همان فرودگاه استفاده نمایند اما اگر از تهران خارج شوید و از شهرهایی دیگر مانند ساوه، قم و غیره بخواهید از پروازهای داخلی بهره ببرید، فرودگاه امام خمینی (ره) بهتر از مهرآباد است. البته در جهتهای خارجی و پروازهای دارای کانکشن داخلی نیز می توان از فرودگاه مهرآباد استفاده کرد؛ کما این که سفیر ایران در هندوستان اعلام نموده بود شیعیان این کشور برای پرواز به مشهد از فرودگاه امام خمینی (ره) استفاده نمی نمایند، چرا که این فرودگاه پرواز داخلی به مشهد ندارد و آنها به دوبی رفته و به مشهد سفر می نمایند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا همچنان رییس هیات مدیره فرودگاه امام خمینی (ره) هستید و چرا نام ترمینال جدید ایرانشهر تغییر نموده است؟ گفت: مصوبه اخیر برای تغییر در هیات مدیره و لغو ریاست من مراحل قانونی را طی نکرد و به همین دلیل این مصوبه لغو شد و من همچنان رییس هیات مدیره هستم اما در مورد نام ایرانشهر باید گفت که برای ترمینال جدید فرودگاه امام خمینی (ره) هنوز هیچ نامی انتخاب نشده و در گذشته هیچ نامی برای آن ثبت نشده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 327

به "استقبال ایرلاین ها از برقراری پروازهای داخلی در فرودگاه امام(ره)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال ایرلاین ها از برقراری پروازهای داخلی در فرودگاه امام(ره)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید