ابلاغ متمم آیین نامه حمایت از فعالیت های فناورانه اعضای هیات علمی ، کاهش ساعات موظفی تدریس اعضای هیات علمی فناور

به گزارش کی آنلاین، قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد از برداشتن گام بلندی دیگر در راستای حمایت بیش از پیش از فعالیت فناورانه و دانش بنیان اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع داد.

ابلاغ متمم آیین نامه حمایت از فعالیت های فناورانه اعضای هیات علمی ، کاهش ساعات موظفی تدریس اعضای هیات علمی فناور

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، وحید ضرغامی قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به امضا و ابلاغ متمم بخشنامه آیین نامه حمایت از فعالیت های فناورانه اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از سوی طهرانچی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی، از برداشتن گام بلندی دیگر در راستای حمایت بیش از پیش از فعالیت فناورانه و دانش بنیان اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع داد.

وی به مهمترین دستاورد های متمم بخشنامه اشاره نمود و گفت: براین اساس کاهش ساعت موظفی تدریس اعضای هیئت علمی فناور را به موازات افزایش ظرفیت سرانجام نامه های مرتبط با حوزه فناوری را شاهد خواهیم بود. ضمن اینکه الزام به افزایش حق مرتبه علمی مشابه هیئت علمی نوع الف و بعلاوه مشخص تکلیف شرایط احراز مشاور و استادکار نیز بخشی دیگر از این بخشنامه را شامل می گردد.

ضرغامی با بیان اینکه بخشنامه نو بستر ارایه تسهیلات به اعضای هیئت علمی فعال در حوزه فناوری را تسهیل می نماید اعلام نمود: براین اساس بخشی از زیرساخت های راکد مجددا فعال می گردد تا در واحد های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی شاهد اتفاقات مثبت از جمله کارآفرینی و اشتغالزایی باشیم.

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در این بخشنامه به ظرفیت جذب کارآموز و لزوم آموزش نیروی متخصص اهمیت داده شده و بسیاری از تسهیلات با جذب نیروی انسانی و کارآموز ارائه خواهد شد.

وی توضیح داد: توجه مضاعف به ظرفیت مشاوره اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بخشی دیگر از مختصات بخشنامه ابلاغی است و برای افراد متخصصی که به شرکت ها و استارت آپ ها مشاوره می دهند نیز امتیازات متعددی ارایه می گردد.

ضرغامی با اشاره به برنامه ریزی و سیاست گذاری های لازم در معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری از راه اندازی سامانه عرضه و تقاضا در بازار دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع داد و گفت: با همکاری شرکت های دانش بنیان و فناور دانشگاه آزاد اسلامی در راستا تحقق سند تحول دانشگاه و هم جهت با نامگذاری سال فراوری، دانش بنیان، اشتغال آفرین گام های مهم و اساسی برداشته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1401 بروزرسانی: 30 خرداد 1401 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 2072

به "ابلاغ متمم آیین نامه حمایت از فعالیت های فناورانه اعضای هیات علمی ، کاهش ساعات موظفی تدریس اعضای هیات علمی فناور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ متمم آیین نامه حمایت از فعالیت های فناورانه اعضای هیات علمی ، کاهش ساعات موظفی تدریس اعضای هیات علمی فناور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید