خرید و فروش فایل| کانلاین

کارافرینی، پرورش قارچ

حجم : 405KB

نوع فایل : word

قیمت: 3500تومان

تعداد صفحات : 34

تعداد فصول : 1
کارافرینی، پرورش قارچ
حمایت از خریداران
اطلاعات فروشنده
نام : حسین باستان زادی
برچسب ها
طرح توجیهی پرورش قارچ, پروژه کارآفرینی پرورش قارچ, فارچ، پروژه پرورش قارچ, اهمیت قارچ, انواع قارچ, سالن کشت پرورش قارچ

قسمتی از پروژه:

چکیده

در طی زندگی , انسان ضمن توکل بر خداوند بی همتا, با امیدها و هدفهایش , توان مقابله با سختی ها را پیدا می کند. از دیدگاه «پیتر دراکر» کارآفرین کسی است که فرصت ها را حداکثر می کند. در کارافرینی و تولید بایستی حداقل نسبت به یک نوع کار تولیدی, کسب آگاهی نموده و موارد خاصی چون مفید بودن, جالب بودن, اقتصادی بودن, قابلیت عملی داشتن, کیفیت مطلوب, بهره وری, بازار فروش و درآمدزائی را مدنظرقرار دهیم, تا طرح ارائه شده برای تولیدکننده, به شکل جذاب, مفید, درآمدزا, با صرفه و عملی جلب توجه نماید. در اینجا برای نوع طرح تجاری موردنظر خویش تحت عنوان «تولید و پرورش قارچ » با روشی نسبت به آموزش چگونگی انجام کار, با ذکر موضوعات جداگانه و مرتبط, به ترتیب و نظم در ارائه مطالب با توضیحات لازم و آسان برای یادگیری بهتر مطالعه کنندگان, به شکلی بسیار مطلوب و قدم به قدم را شرح داده ایم.

امکان سنجی

با توجه به تسهیلات ارایه شده به متقاضیان پیش بینی می شود میزان تولید قارچ خوراکی در مرودشت به 5 هزار و 300 تن برسد .200 تنی تولید قارچ با اشتغال زایی 18 تا 20 نفر همراه است که  مرودشت دومین  تولید کننده  قارچ استان می باشد.

قارچ به صورت فشرده در واحد سطح و در فضای بسته تولید می شود . این روش تولید با بهره وری بالا و کاهش مصرف آب همراه است . میزان آب مصرفی 3 دهم لیتر در ثانیه برای یک واحد 200 تنی است .

نداشتن نیاز به زمین مرغوب زراعی و استفاده از ضایعات کشاورزی از دیگر مزایای تولید قارچ به روش فشرده است.

 

نیاز سنجی

     این صنعت در حوضه مرودشت در 10 سال اخیر پیشرفت های خوبی را شاهد است، اما همچنان جای پیشرفت در این استان وجود دارد. استان های جنوبی کشور به دلیل اقلیم گرم و خشک خود چندان مناسب برای این صنعت نمی باشند و این فرصتی می باشد برای تولید کنندگان تا بازار خوبی را در این استان ها فراهم سازند.

نام و نام خانوادگی:
محصولات مشابه