کفاشیان: حذف کمیته ملی المپیک از مجمع فدراسیون فوتبال با نظر فیفا بود، همه باید از رئیس منتخب حمایت کنند

به گزارش کی آنلاین، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال، حذف کمیته ملی المپیک از مجمع عمومی این فدراسیون را نظر فدراسیون جهانی فوتبال دانست.

کفاشیان: حذف کمیته ملی المپیک از مجمع فدراسیون فوتبال با نظر فیفا بود، همه باید از رئیس منتخب حمایت کنند

به گزارش خبرنگاران، علی کفاشیان درباره عدم عضویت کمیته ملی المپیک در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال گفت: زمانی که نایب رئیس وزارت ورزش شدم، تغییراتی در اساسنامه های فدراسیون های ورزشی دادیم. همه اساسنامه ها از جمله فوتبال، یکنواخت بود و تیپ مشخصی داشت. کمیته ملی المپیک جزو مجمع عمومی فدراسیون ها بود و در مجمع عضویت داشت.

وی که با برنامه ورزش و مردم گفت وگو می کرد، درباره اقدام خودش برای این موضوع شرح داد: در سال 86 که فیفا به اساسنامه فدراسیون فوتبال ایراد گرفت و گفت فدراسیون باید مستقل شود، اساسنامه جدید توسط کمیته انتقالی بررسی شد. زمانی که دبیرکل کمیته ملی المپیک بودم، دیدم کمیته را از مجمع حذف کردند. به نظرم حضور این کمیته و وزارت ورزش در مجمع خوب است و به فوتبال کمک می کند. فیفا همان زمان با عضویت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در مجمع موافق نبود. آنها به نحوی پذیرفتند وزارت ورزش عضو مجمع باشد، اما زیر بار کمیته ملی المپیک نرفتند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با بیان اینکه یک بار در همین باره نامه ای نوشت، اما عضویت کمیته ملی المپیک در مجمع فدراسیون فوتبال پذیرفته نشد، خاطرنشان کرد: اگر در این دوره هم فدراسیون فوتبال اقدامی می کرد، فیفا آن را نمی پذیرفت. فدراسیون جهانی فوتبال معتقد است کمیته ملی المپیک می تواند عضو افتخاری مجمع فدراسیون فوتبال باشد، اما حق رأی ندارد. اگر نظر فیفا تغییر کند، این کمیته با درخواست فدراسیون فوتبال می تواند عضو مجمع بعدی باشد.

کفاشیان درباره رایزنی نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال با اعضای مجمع و لزوم داشتن 45 رأی شرح داد: نیازی نیست حتماً رأی را داشته باشند. اعضای مجمع باید شناختی از نامزدها داشته باشند و کاندیداها باید در مسائل اقتصادی، سیاسی و ورزشی صاحب نظر باشند. سپس مجمع به سمت این کاندیدا می رود. برخی استان ها شش یا هفت عضو مجمع دارند که با یکدیگر همفکری می کنند. رایزنی با اعضا اشکالی ندارد و سخت هم نیست. یک نامزد می تواند با یک گروه صحبت کند و سایر اعضای مجمع موضوع را به هم انتقال می دهند. شاید انتخابات به دور دوم بکشد که زمان بیشتری صرف می شود و 89 نفر عضو مجمع خیلی زیاد نیست.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی راجع به ثبت نام افراد فوتبالی چون علی کریمی که سوابق مدیریتی ندارند، بیان نمود: باید بگویم اعضای مجمع یک نفر را معرفی می کنند که این به معنای رأی دادن به او نیست. رأی اعضای مجمع در انتخابات فدراسیون فوتبال و به صورت مخفی است. هر کسی این توانایی را در خود می بیند که در سمت های رئیس، نایب رئیس یا هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال خدمت کند، خوب است فضا را به آنها بدهیم تا صحبت های خود را مطرح کنند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در ادامه گفت: اعضای مجمع فدراسیون فوتبال، دلسوز فوتبال هستند و در فوتبال مدیریت و سرمایه گذاری کرده اند. اگر آنها ببینند نامزدهایی هستند که خوب برنامه خوبی ارائه می کنند و حمایت هایی از آن ور هم از آنها شده است، به سمت رأی به آن نامزدها پیش می فرایند. با این حال نباید فراموش کنیم باید از هر کسی که در انتخابات فدراسیون رأی بیاورد، حمایت کنیم و نگوییم او چرا آمده است. کار فوتبال خیلی سخت است و امیدوارم روال عادی پیش برود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1428

به "کفاشیان: حذف کمیته ملی المپیک از مجمع فدراسیون فوتبال با نظر فیفا بود، همه باید از رئیس منتخب حمایت کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفاشیان: حذف کمیته ملی المپیک از مجمع فدراسیون فوتبال با نظر فیفا بود، همه باید از رئیس منتخب حمایت کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید