پشتیبانی وزارت صمت از ساخت سیستم رانش واگن های مترو

به گزارش کی آنلاین، به گزارش خبرنگاران به نقل از جهاد دانشگاهی، دکتر مهدی صادقی نیارکی در بازدید از فرایند اجرای پروژه طراحی و تولید سیستم رانش واگن های مترو در واحد علم و صنعت با تاکید بر این که ورود جهاد دانشگاهی به طراحی و تولید این سیستم کار بزرگی است، بیان نمود: وزارت صنعت، تجارت و معدن هم ماموریتش این است که زمانی که تکنولوژی بومی و ساخت داخل شده و توان فنی و مهندسی آن به اثبات رسید آن را پشتیبانی کند.

پشتیبانی وزارت صمت از ساخت سیستم رانش واگن های مترو

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این که ورود جهاد دانشگاهی به حوزه رانش مترو کار بسیار مهمی است، اضافه کرد: این کار، کار بسیار مهمی است زیرا ما در حمل و نقل شهری در حال تغییر الگو از حمل و نقل سنتی به سمت حمل و نقل مدرن هستیم که تا کنون بیشتر این تجهیزات جدا از بحث خود واگن (تریم داخلی واگن)، اصل تجهیزات که بحث رانش لوکوموتیو است همگی از خارج خریداری می شد.

وی با اجرای پروژه طراحی و تولید سیستم رانش واگن های مترو توسط جهاد دانشگاهی گفت: با توجه به خرید بحث رانش لوکوموتیو از خارج، کار جهاد دانشگاهی کار بسیار بزرگی است که این نهاد به آن ورود کرده و معاونت علمی ریاست جمهوری، شهرداری تهران و سازمان شهرداری ها هم آن حمایت می کنند.

صادقی نیارکی به حمایت وزارت صنعت و تجارت و معدن از این پروژه اشاره کرد و اضافه کرد: وزارت صنعت، تجارت و معدن هم ماموریتش همین است؛ یعنی در جایی که یک تکنولوژی بومی و ساخت داخل شده و توان فنی و مهندسی آن اثبات می شود را حتماً پشتیبانی می کند.

وی شرح داد: اما آن چیزی که در ادامه ارائه نمونه اولیه مهم است، بخش تجاری سازی مجموعه است که حتماً باید برای بحث تأمین مالی و تولید انبوه و تجاری سازی در کنار تولید نمونه اولیه فکری کند تا از این توان خیلی ممتاز دانش فنی و مهندسی داخلی و نخبگانی که وارد این قضیه شدن و قبول ریسک کردن و این کار را انجام داده اند به نحو احسن استفاده شود.

همچنین دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در ادامه گفت: کار خوبی که در این پروژه شروع شده است نباید متوقف شود و با تولید انبوه واگن ها مترو می توانیم دانش و فناوری کسب شده را حفظ کرده و توسعه دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1430

به "پشتیبانی وزارت صمت از ساخت سیستم رانش واگن های مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشتیبانی وزارت صمت از ساخت سیستم رانش واگن های مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید