وزیر خارجه انگلیس از مواضع ترامپ علیه شهردار لندن حمایت کرد

به گزارش کانلاین، انتخاب نوشت: جرمی هانت در نشست انتخاباتی با حضور خبرنگاران گفت: 150 درصد موافقم که شهردار لندن باید به جای سیاست بافی به فکر کنترل جرایم در این شهر باشد.

وزیر خارجه انگلیس از مواضع ترامپ علیه شهردار لندن حمایت کرد

جرمی هانت در نشست انتخاباتی روز دوشنبه با حضور کانلاین گفت در خصوص صادق خان شهردار لندن با ترامپ موافق است.

به نوشته روزنامه گاردین هانت در پاسخ به این سوال که نظر شما درخصوص توئیت ضد خان ترامپ چیست، پاسخ داد: ترامپ منش خودش را دارد. اما 150 درصد موافقم که خان باید تمرکز بیشتری بر جرائم مرتبط با چاقو داشته باشد و کمتر سیاست بافی کند.

شورای مسلمانان بریتانیا تنها دقایقی بعد، این اظهارات هانت را نفرت انگیز و در راستای تفکرات آمیخته با اسلام هراسی حزب محافظه کار این کشور دانست.

ترامپ در توییت خود علیه صادق خان، به توییت کتی هاپکینز بازرگان و مستندساز انگلیسی اشاره نمود که با انتقاد از قتل های اخیر لندن، این شهر را لندنِستانِ خان نامیده بود.

ترامپ در توئیت خود نوشت: لندن هرچه سریعتر به یک شهردار جدید احتیاج دارد. (صادق) خان یک فاجعه است که رو به وخامت می رود!

در این نشست علاوه بر هانت، سایر کاندیدهای تصاحب مقام نخست وزیری شامل مایکل گوو وزیر محیط زیست، ساجد جاوید وزیر کشور، دومینیک راب وزیر امور خارجه سابق و روری استوارت وزیر امور خارجه در بخش توسعه بین الملل حضور دارند.

گوو در پاسخ به همین سوال گفت: همواره بازنشر توئیت های کتی هاپکینز کاری اشتباه است.

راب نیز به این سوال پاسخ داد: فکر نمی کنم این کار سازنده باشد. من مفتخر به زندگی در شهری چند هویتی هستم. من افتخار می کنم شهرداری مسلمان دارم و افتخار می کنم وزیر کشوری مسلمان دارم.

در این نشست انتخاباتی نیز همانند برنامه مناظره زنده تلویزیونی روز یک شنبه، بوریس جانسون وزیر امور خارجه پیشین بریتانیا، تنها کاندیدای انتخاباتی غایب است.

هانت در این برنامه تلویزیونی در اعتراض به عدم حضور جانسون گفته بود: فقط می خواهم بگویم بوریس کجاست؟ اگر تیم او به وی اجازه نمی دهند با پنج دوست هم حزبی خود مناظره کند، چگونه با 27 کشور اتحادیه اروپا کنار خواهد آمد؟ او باید به اینجا می آمد و به این سوال پاسخ می داد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 228

به "وزیر خارجه انگلیس از مواضع ترامپ علیه شهردار لندن حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه انگلیس از مواضع ترامپ علیه شهردار لندن حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید