واکنش آلمان به افزایش کلاهک های هسته ای انگلیس

به گزارش کی آنلاین، وزیر خارجه آلمان اقدام انگلیس در افزایش کلاهک های هسته ای موشک ترایدنت از 180 به 280 عدد را به باد انتقاد گرفت.

واکنش آلمان به افزایش کلاهک های هسته ای انگلیس

افزایش 40 درصدی زرادخانه هسته ای انگلیس با انتقاد کشورهای اروپایی از جمله آلمان روبرو شده است. در همین رابطه هایکو ماس وزیر خارجه آلمان به شبکه تلویزیونی دویچه وله گفت: ما مخالف بزرگتر شدن زرادخانه های هسته ای هستیم و اگر بخواهید این اتفاق روی ندهد، نباید آن را توسعه دهید.

ماس تاکید کرد: گذشته به ما نشان داده است اگر یک طرف سلاح های هسته ای بیشتری داشته باشد، طرف دیگر نیز تلاش خواهد کرد به این میزان دست یابد. به گفته وی همین امر به یک مسابقه تسلیحاتی طی دهه های اخیر و بزرگتر شدن زرادخانه های هسته ای هر دو طرف منجر شد.

وزیر خارجه آلمان یادآور شد: این تجربه نشان می دهد که ما باید به عقب بازگردیم و از تکرار این مسئله جلوگیری کنیم.

کلاهک های هسته ای زرادخانه انگلیس حدود اواخر دهه 1970میلادی به 500 عدد افزایش یافت و طی دهه های بعدی به دلیل کاهش تهدید از سوی اتحاد جماهیر شوروی و اکنون روسیه، به تدریج کاهش یافت. این کشور در سال 2015 میلادی متعهد شد ذخایر سلح های هسته ای خود را تا اواسط دهه 2020 به بیش از 180 کلاهک افزایش ندهد.

با این حال در سند بازبینی جامع سیاست خارجی و دفاعی انگلیس قید شده که سقف تعداد کلاهک های هسته ای موشک ترایدنت از 180 به حداکثر 280 عدد افزایش می یابد.ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1551

به "واکنش آلمان به افزایش کلاهک های هسته ای انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آلمان به افزایش کلاهک های هسته ای انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید