واردات تجهیزات ICT در گمرک افزایش یافت، رشد 48 درصدی ترخیص گوشی

به گزارش کانلاین، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، فرهاد جاویدی گفت: براساس آمارهای موجود 70 درصد از کل واردات کشور در حوزه ICT از طریق پایانه های گمرکی تحت نظارت منطقه شمال رگولاتوری انجام می شود که مقایسه آماری 6 ماه نخست سال جاری با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، نشان می دهد تعداد کل درخواست های ثبت یا تمدید سفارش در 6 ماه ابتدایی سال جاری 8 هزار و 153 مورد بوده است.

واردات تجهیزات ICT در گمرک افزایش یافت، رشد 48 درصدی ترخیص گوشی

وی گفت: این آمار در بازه زمانی مشابه سال گذشته چهار هزار و 389 مورد بوده که این اعداد نشان دهنده رشد 86 درصدی این حوزه است.

وی با اشاره به رشد 58 درصدی درخواست های ترخیص کالا در گمرک منطقه شمال مطرح نمود: در شش ماه اول سال جاری دو هزار و 373 مورد درخواست ترخیص کالا ثبت شده است که این درخواستها در شش ماهه اول سال گذشته هزار و 504 مورد بوده است.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال با اشاره به اینکه 92 درصد از گوشی های تلفن همراه از طریق پایانه های گمرکی این منطقه به کشور وارد می شود، مطرح نمود: تعداد درخواست های ترخیص گوشی تلفن همراه در شش ماهه ابتدایی سال گذشته 998 مورد بوده است که با افزایش حدود 93 درصدی در 6 ماه ابتدای سال جاری به هزار و 927 مورد رسیده است. علاوه بر این، تعداد تلفن های همراه ترخیص شده در شش ماه ابتدای سال گذشته سه میلیون و 500 هزار دستگاه بوده که با رشد 48 درصدی در همین بازه زمانی در سال جاری به پنج میلیون و 200 هزار دستگاه رسیده است.

جاویدی شناسایی و رفع 504 مورد تداخل فرکانسی در حوزه اپراتورهای تلفن همراه را از دیگر اقدامات اجرا شده در منطقه شمال دانست و افزود: از این تعداد 22 مورد در حوزه تداخلات اپراتورهای SAP و 16 مورد تداخل در حوزه سایر بهره برداران شبکه های رادیویی شناسایی شده است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از تجهیزات رادیویی غیرمجاز مانند واکی تاکی ها، لینک های رادیویی غیرمجاز و نیز تکرارکننده های شبکه تلفن همراه، از عوامل ایجادکننده تداخل در فضای فرکانسی این منطقه هستند، گفت: رفع این تداخلات نقش مهمی در ارائه سرویس های با کیفیت به شهروندان به ویژه در حوزه تلفن همراه دارد.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال با اشاره به پایش 24 ساعته طیف فرکانسی در باندهای مختلف در استانهای تحت پوشش این منطقه، مطرح نمود: در سال جاری دو سایت جهت یاب رادیویی راه اندازی و عملیاتی شده است که با تکمیل و راه اندازی همه سایت های مورد نظر در تهران، علاوه بر ارتقای سطح کیفی نظارت بر طیف فرکانسی در تهران و شهرهای حومه آن، سرعت و دقت شناسایی و رفع تداخل های رادیویی نیز افزایش می یابد.

اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال یکی از مناطق 9 گانه رگولاتوری در کشور است که استانهای تهران، البرز، سمنان و مازندران را تحت پوشش و مدیریت دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1245

به "واردات تجهیزات ICT در گمرک افزایش یافت، رشد 48 درصدی ترخیص گوشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات تجهیزات ICT در گمرک افزایش یافت، رشد 48 درصدی ترخیص گوشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید