مقاومت شورای انتقالی جنوبی در تحویل سقطری و مداخله ائتلاف سعودی

به گزارش کانلاین، گروه موسوم به المجلس الانتقالی الجنوبی(شورای انتقالی جنوبی) همچنان بر اداره امنیتی شهر حدیبو مرکز استان سقطری پافشاری دارد در حالی که رئیس جمهور مستعفی یمن فرمانده جدیدی برای آن مشخص نموده است.

مقاومت شورای انتقالی جنوبی در تحویل سقطری و مداخله ائتلاف سعودی

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل کانلاین، بعضی منابع گزارش دادند که جنگنده های سعودی شنبه شب(دیشب) در آسمان استان سقطری به پرواز درآمده و اقدام به پرتاب نورافشان کردند.

به گفته این منابع، جنگنده های سعودی به سمت مقر فرماندهی تیپ اول پیاده نظام دریایی حدیبو مرکز سقطری که همچنان تحت تصرف افراد مسلح شورای انتقالی جنوبی تحت حمایت امارات است، نورافشان پرتاب کردند.

طبق گزارش وبگاه الخلیج الجدید، ساکنان محلی گفتند که جنگنده های سعودی بر فراز حدیبو و مناطق نزدیک به مقر تیپ مذکور به پرواز درآمده و دیوار صوتی را شکسته و اقدام به پرتاب نورافشان کردند.

بعضی خبرها نیز حاکی از این است که جنگنده های ائتلاف سعودی بعضی پایگاه های شورای انتقالی جنوب در سقطری را بمباران نموده است.

پرواز این جنگنده ها پس از آن شروع شد که افراد مسلح وابسته به شورای انتقالی جنوبی با معین سرتیپ علی سالمین احمد به عنوان فرمانده تیپ مذکور مخالفت کردند.

عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن طی دستوری سالمین احمد را به عنوان فرمانده این تیپ منصوب نموده است اما شورای انتقالی با تحویل مقر این تیپ به وی مخالفت نموده است.

در همین ارتباط یک سند منتسب به فرماندهی شورای انتقالی جنوب که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، نشان می دهد که عیدروس الزبیدی رئیس این شورا دستوری درباره معین فرمانده تیپ مذکور صادر نموده است.

روز شنبه(دیروز) یک گروه مشترک از نیروهای دولتی و ائتلاف سعودی تأمین امنیت شهر حدیبو مرکز استان سقطری را شروع کردند.

پیشتر یک منبع محلی در سقطری از دستیابی نیروهای دولتی به توافق با افراد مسلح وابسته به شورای انتقالی برای انتها دادن به تنش نظامی در سقطری خبر داده بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 889

به "مقاومت شورای انتقالی جنوبی در تحویل سقطری و مداخله ائتلاف سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاومت شورای انتقالی جنوبی در تحویل سقطری و مداخله ائتلاف سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید